Bezpłatne szkolenia i warsztaty z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, a także rozwoju firmy w dobie panującej pandemii – to niektóre z tematów rozpoczynającego się w poniedziałek (16 listopada) Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tym roku w związku ze stanem epidemii wszystkie debaty odbędą się w formie online za pośrednictwem platform internetowych.
– 13. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, ze względu na formułę i tematykę, będzie nieco inny niż zwykle. Hasło tegorocznej edycji wydarzenia „Nowa Normalność” nawiązuje bezpośrednio do aktualnej sytuacji gospodarczej na świecie i wskazuje na konieczność funkcjonowania przedsiębiorstw w nowych pandemicznych realiach. Dlatego tym bardziej zapraszam naszych przedsiębiorców do wzięcia udziału w serii spotkań, których jednym z partnerów jest Miasto Lublin – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to globalna inicjatywa, mająca na celu promowanie idei bycia przedsiębiorczym. Tegoroczna edycja wydarzenia, która odbędzie się pod hasłem „Nowa Normalność” rozpocznie się w poniedziałek (16 listopada) i potrwa do niedzieli (22 listopada). W programie tej edycji weźmie udział 16 panelistów, których wystąpienia dotyczyć będą m.in. programowania działalności gospodarczej, rozwijania startup-ów, powrotu na rynek pracy, negocjacji z pracodawcą czy budowania własnej marki. Jednym z fundamentów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest promowanie świadomego rozwoju i podejmowania biznesowych inicjatyw. Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy z organizacjami, instytucjami, firmami, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości.
Niektóre z tematów wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:
- jak rozpocząć przygodę z biznesem – formy wsparcia,
- rejestracja firmy – krok po kroku,
- księgowość w firmie – wystawianie faktur oraz zarządzanie finansami,
- inwestowanie – od czego zacząć?
- pracownicze plany kapitałowe – benefity dla pracodawcy i pracowników,
- przekształcenie działalności w spółkę – jak wygląda procedura przekształcenia i z jakimi konsekwencjami podatkowymi się to wiąże,
- pozyskanie finansowego wsparcia na otwarcie i rozwój własnej firmy z urzędu pracy,
- jak przenieść biznes do świata online,
- Lubelski Rynek Biurowy a COVID-19.
Udział we wszystkich webinariach jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem strony internetowej www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl. By zapisać się na wybrane przez siebie szkolenie lub debatę, należy skorzystać z dedykowanej wyszukiwarki.
Wydarzenia zostały zorganizowane m.in. we współpracy Miasta Lublin z przedstawicielami lubelskiego biznesu jak: SuperKsięgowa, Cushman&Wakefield, Prevlly, OpenFinance, Randstad, a także instytucjami partnerskimi wspierającymi lubelską przedsiębiorczość: Miejski Urząd Pracy, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, Platforma Startowa Idealist oraz Fundacja Przedsiębiorcy.
Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin