fbpx

IKEA inwestuje pół miliarda złotych

20 lutego 2024
275 Wyświetleń

Jak wynika z raportu „IKEA. Życie w domu 2023”, jednym z głównych źródeł zmartwień Polaków są finanse domowe. 39 proc. badanych w Polsce niepokoi się o domowy budżet, bardziej niż o zdrowie rodziny czy własne. Przeprowadzone przez IPSOS w listopadzie 2023 roku badania, również wskazują Polskę jako jeden z pięciu krajów na świecie, którego mieszkańcy są najbardziej zaniepokojeni inflacją (54 proc.). Stąd można wnioskować, że bezpieczeństwo w domu zależy w dużej mierze od stabilności finansowej – zgromadzonych oszczędności, stałego dochodu i skrupulatnej kontroli nad wydatkami.

Zdając sobie sprawę z obecnej sytuacji gospodarczej nie tylko w kraju, ale i na świecie, postanowiliśmy podjąć istotną decyzję o obniżce cen w Polsce. Zainwestowaliśmy w to 500 mln złotych, co stanowi ponad 8% obrotów IKEA za rok finansowy 2023. To nie tylko nasza reakcja na zmieniający się krajobraz ekonomiczny, ale również zgodność z głęboko zakorzenioną wizją IKEA – nieustannie dążymy do tego, aby wiele osób, niezależnie od sytuacji finansowej, mogło spełniać swoje marzenia o wygodnym, funkcjonalnym i lepiej pomyślanym domupodkreśla Magdalena Krokowska-Wicherek, Dyrektorka Regionalna, IKEA Retail w Polsce.

Nowe niższe ceny to najważniejsza inwestycja w historii IKEA – marki, której misją od ponad 80 lat jest wspieranie ludzi w tworzeniu lepszego życia na co dzień, niezależnie od zasobności ich portfeli. Dziś także w odpowiedzi na sytuację ekonomiczną w kraju i na świecie oraz konieczność oszczędzania środków w wielu gospodarstwach domowych. Pasją IKEA jest domowe życie więc z zaangażowaniem traktuje potrzeby i marzenia ludzi związane z urządzaniem wnętrz.

Zostaw komentarz