fbpx

Zarabiaj w Lublinie – sprawdź nowe oferty pracy na GoWork

19 marca 2024
395 Wyświetleń

Lublin stolica województwa lubelskiego jest jednym z największych ośrodków przemysłowych w regionie. Sytuacja ekonomiczna w tej części Polski z roku na rok się poprawia. Atrakcyjne miasto przyciąga inwestorów, rynek pracy się rozwija i jest przyjazny dla pracowników, którzy zarabiają coraz więcej. Powstają nowe miejsca pracy. Na jakie oferty można liczyć w tej części Polski? Ile wynosi średnie wynagrodzenie i gdzie warto aplikować, by znaleźć perspektywiczne zajęcie?

Rynek pracy w Lublinie

Stopa bezrobocia w Lublinie jest stosunkowo niska i wynosi według danych z grudnia 2023 roku – 4,3%. Przeglądając ogłoszenia o pracę w tym mieście, można znaleźć liczne oferty dla pracowników produkcji, pracowników ochrony, osób zajmujących się księgowością, kierowców tras międzynarodowych, czy specjalistów z branży IT i w większości oferowaną formą zatrudnienia jest umowa o pracę. Aktualne oferty można znaleźć na stronie GoWork.pl

Według danych z 2023 roku Barometru Zawodów niedobory kadrowe dotyczą różnych grup zawodowych, zarówno osób na wyższych stanowiskach, jak i pracowników niewykwalifikowanych. Deficyty zatrudnienia występują m.in. wśród lekarzy, pielęgniarek, psychologów i psychoterapeutów, cukierników, nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, nauczycieli przedszkoli i nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, inżynierów budownictwa, fryzjerów, diagnostów samochodowych i programistów. 

Kto może liczyć na zatrudnienie w Lublinie?

Braki pracownicze sprawiają, że osoby wykwalifikowane, mogą liczyć na dobre wynagrodzenie. Można zaobserwować, że pojawiają się coraz atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia. Duża liczba ofert pracy w Lublinie i niedostateczna liczba kandydatów sprawia, że pracodawcy konkurują ze sobą o dobrych pracowników. 

Na zatrudnienie mogą też liczyć studenci, których, z racji tego, że Lublin jest miastem akademickim, jest sporo. Dodatkowa praca czeka w takich branżach jak gastronomia, hotelarstwo, czy handel. Popularną w ostatnim czasie formą na podratowanie budżetu wśród młodych ludzi jest zatrudnienie jako kurier, dostawca jedzenia. Nowe miejsca pracy przyciągają elastycznym grafikiem i klarownymi zasadami współpracy. 

Nowe miejsca pracy w Lublinie

W województwie lubelskim według danych z grudnia 2023 roku przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosiło 7127,30 zł. W mieście powstają nowe miejsca pracy, które oferują stabilne zatrudnienie, np. w branży TSL, czyli transporcie spedycji i logistyce. Prężnie rozwija się też branża IT. Najlepiej wykwalifikowane osoby w tym sektorze, mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie. 

Kogo chcą zatrudniać pracodawcy?

Analizując oferty pracy, można wysnuć wnioski, że potrzebni są zarówno pracownicy bez doświadczenia, których można przyuczyć, jak i osoby z bogatym CV i specjalistycznymi kwalifikacjami. Brakuje ekspertów, którzy posługują się biegle językami obcymi – tego typu specjaliści np. w branży logistycznej lub IT mogą liczyć na wysokie pensje i atrakcyjne benefity pozapłacowe. 

Osoby, które chcą rozpocząć ścieżkę zawodową, mają szansę znaleźć zatrudnienie w miejscach, gdzie pracodawcy umożliwiają pracownikom rozwój i dofinansowują lub organizują szkolenia. Na osoby ambitne, które dążą do samorealizacji i planują związać swoją karierę z Lublinem, czekają oferty pracy np. w sektorze nowoczesnych usług biznesowych, czy branży ICT. Uwarunkowania geograficzne i gospodarka Lublina zapewniają też stabilne zatrudnienie w obszarze motoryzacji, przetwórstwie żywności, logistyce, czy branży chemicznej.

Zostaw komentarz