fbpx

Lublin Blues Session

18 maja 2017
Komentarze wyłączone
1 119 Wyświetleń

wydarzenie2W piątek 19.05.2017 w Domu Kultury LSM odbędzie się kolejny koncert z cyklu  Lublin Blues Session. Wystąpi dwóch wykonawców grających akustycznego bluesa. Będą to: PG Petricca – włoski wokalista i gitarzysta, grający techniką slajd na gitarach rezofonicznych oraz Harsh Guitar Mark – polski wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerem wydarzenia jest Dom Kultury LSM. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Bilety: 10 zł.  (w dniu koncertu 20 zł.) do nabycia:

  • Dom Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a
  • Kulturomaniak, ul. Zana 19
  • Sklep Muzyczny nr 1 „Na Księżycu”, ul. Okopowa 5
  • Sklep Muzyczny „Quena”, ul. Narutowicza 34

PG Petricca (ITA) ma niepowtarzalny sposób ekspresji emocji  poprzez gitarę rezofoniczną. Dzięki jego intensywnej nauce od mistrzów, delta blues stał się jego głównym sposobem wyrażania siebie. Urodził się w 1968 roku we Włoszech i był znany jako lider Blues Band Papaleg. Karierę solową rozpoczął grając w małych klubach i współpracując z artystami z Włoch i Europy. W latach 2007-2010 grał w wielu znanych włoskich Blues festiwalach (Trasimeno Blues, Rootsway Blues Festival, Ameno Blues, Liri Blues Festival i innych) i koncertował po Europie (w Finlandii, Belgii, Czechach, Polsce, Szwajcarii) oraz w USA (Missisipi w stanie Tennessee). W 2011 roku pojawił się jako gość na albumie The Jonas Blues Band. W 2012 roku współpracował z włoską piosenkarką – Paolą Ronci, grając przedwojennego bluesa w klubach we Włoszech i Francji. W 2014 roku nagrał pierwszy solowy album “At Home” wyprodukowany i finansowany z programu społecznościowego.

http://www.pgpetricca.eu/
Marek Wojtowicz

Harsh Guitar Mark (PL) czyli Marek Wojtowicz, to wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues. Wykonuje różne style bluesa – delta blues, chicago blues, texas blues, louisiana blues. Artysta grał z wielkimi artystami z USA: harmonijkarzem Bobem Corritore, pianistą Shrimp City Slimem, Harmonica Hindsem, Russ Greenem, ostatnio z potrójnie nominowanym do Grammy harmonijkarzem Billy Branchem z Chicago oraz Johnny Drummerem. W 2015 zagrał z Eddie Taylorem Jr. z Chicago na Festiwalu Motywy Bluesa. Marek promuje sensu stricte bluesa (real blues) w Polsce, od wielkich scen po granie na ulicach, opowiada o bluesie i jego historii. Jest prezesem Son House Gospel Blues Society. W 2013 nagrał płytę Sitting Right Down And Moan , gościnnie zagrał z Guitar Markiem Bob Corrritore.

Lublin Blues Session to projekt muzyczny o charakterze edukacyjno-artystycznym realizowany cyklicznie od 2011 roku.
Informacje o projekcie:   

www.scenabluesowa.lublin.pl

www.facebook.com/ScenaBluesowaLublin

 

Komenatrze zostały zablokowane