fbpx

Z Terespola do Brześcia

19 czerwca 2017
1 452 Wyświetleń

10 czerwca odbył się XII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol – Brześć na dystansie 12 km w kategorii OPEN. W tym roku start był pod dawnym budynkiem  Urzędu Miasta w Terespolu, natomiast meta czekała po stronie białoruskiej, w Brześciu. Tradycją wydarzenia jest, że w geście przyjaźni startują zawodnicy z Polski, Białorusi, Ukrainy, a także innych krajów europejskich. Impreza ma na celu promocję sportu masowego, współpracę międzynarodową oraz nawiązanie przyjaźni pomiędzy uczestnikami, których, można powiedzieć, zarówno dzieli, jak i łączy rzeka Bug. Na starcie w Terespolu stanęło niemal 80 biegaczy, wszyscy pokonali dystans prawie 10 km i pomimo upału w dobrej kondycji zameldowali się na mecie w Brześciu. Wśród mężczyzn wygrał Sergej Marczuk z Ukrainy, a wśród kobiet Natalia Zasim z Białorusi. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Polskiego i Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego.(ag)