fbpx

Apartamenty Vettera

17 kwietnia 2021
1 263 Views

Apartamenty Vettera to prestiżowa inwestycja w samym sercu Lublina. Miejsce, gdzie historia łączy się z nowoczesnością. Działka, na której powstaje inwestycja, to ostatnia parcela w obrębie administracyjnym Starego Miasta.

Kameralna ulica Misjonarska usytuowana jest między Seminarium Duchownym a zabytkowym budynkiem Starej Słodowni rodziny Vetterów. I tutaj niewątpliwie należy się kilka słów historii…

O rodzinie Vetterów słyszał najprawdopodobniej każdy lublinianin, głównie kojarzymy tę zacną rodzinę z Liceum Vetterów przy ul. Bernardyńskiej, którego to byli fundatorami.

Twórcą rodu i fortuny był Karol Rudolf Vetter (1810–1883), urodzony w Poznaniu w niezamożnej rodzinie. Jako 16-letni chłopak pracował już na roli i w piwowarstwie. Wcześnie opuścił rodzinny Poznań, by w Warszawie w 1829 roku zatrudnić się w browarze. Profesja piwowara i destylatora bardzo mu odpowiadała. Już jako 25-latek prowadził w Zawieprzycach – dokąd się przeniósł – fabrykę porteru i likierów.

Idąc za swoją pasją, Karol Rudolf Vetter w 1844 roku kupił za 3 tysiące rubli dobra poreformackie przy ul. Bernardyńskiej, zaadaptował majątek na nieruchomość przemysłową i już w 1846 roku ruszyła produkcja bawarskiego browaru.

Ważną częścią lubelskiego browaru była również fabryka słodu – dziś Słodownia Rodziny Vetterów. Wytwórnia funkcjonowała z powodzeniem do czasu kryzysu gospodarczego w XX wieku. Około 1918 roku słodownię zlikwidowano, a budynki przejął na krótko Mieczysław Górski, urządzając tam fabrykę tytoniu.

Obiekt ten to piękny industrialny budynek z czerwonej cegły. Klasyczny przykład architektury przemysłowej XIX w. Niestety, obecnie w opłakanym stanie, pomimo faktu, że został uznany za wysokiej klasy zabytek architektoniczny.

Lokalizacja jest wymarzona – zabytkowa, historyczna. Ponadto zapewnia nieograniczony dostęp do rozrywek tętniącego życiem miasta, będąc jednocześnie azylem dla osób ceniących sobie spokój i intymność.

Kilka minut spacerem od apartamentowców znajdują się najlepsze restauracje, teatry i jedna z najpiękniejszych w Polsce – lubelska starówka.

Niewątpliwym walorem są więc piękne widoki na kolebkę architektoniczną Lublina… Szczęściarzami będą Ci, którzy zamieszkają w apartamentach na ostatnim piętrze, z dużymi, nawet 130-metrowymi tarasami. Kawa z takim widokiem na pewno będzie smakowała wyśmienicie. Od strony północnej rozciąga się cała panorama naszej pięknej – i co ważniejsze, coraz bardziej docenianej – lubelskiej starówki.

Brama Trynitarska, Archikatedra, klasztor Dominikanów, Teatr Stary i w końcu Zamek Lubelski. Z takim właśnie niecodziennym – a dla mieszkańców codziennym – pejzażem można budzić się, mieszkając w Apartamentach Vettera.

Projekt osiedla stworzony został przez Zbigniewa Walasa. Pewnie miłośnicy architektury znają to nazwisko, ale dla tych, którzy architekturę tylko lubią – Zbigniew Walas zaprojektował min. najwyższy budynek w Polsce – wrocławski Sky Tower.

Stąd również nietuzinkowa estetyka architektoniczna, która zadowoli grono najbardziej wymagających klientów oraz nowoczesna technologia budowlana jak np. rzadko jeszcze spotykana tzw. , oddychająca elewacja”.

Warto tutaj wspomnieć również, że jeden z budynków ma bardzo ciekawą, kaskadową bryłę.

Widać, że inwestor dołożył wszelkich starań, by całe osiedle było wykonane z rozmachem i dbałością o najmniejszy szczegół.

Ważnym aspektem wpływającym na status inwestycji jest fakt , że osiedle będzie oczywiście ogrodzone i zaopatrzone w monitoring. Nad zagospodarowaniem terenu czuwał architekt zieleni Michał Józefczak – ,,PLANEA “. Projekt wygląda bardzo interesująco, ponieważ pomimo małego areału projektant pokusił się o dużą różnorodność w wyborze roślin i elementów małej architektury.

Kameralność – to kolejny atut. Inwestycja składa się z 2 budynków niskokondygnacyjnych, w sumie tylko 50 lokali mieszkalnych, na ostatnich piętrach ponad 100 m apartamenty z windą „na wyłączność”.

Apartamenty Vettera to również luksusowe wnętrza, części wspólne projektu pracowni ,,Kunkiewicz Architekci” to połączenie najnowszych trendów i wysokiej jakości materiałów.

Dodatkowym atutem są nowinki techniczne:

– nowoczesne windy z panelami pogodowymi

– wideofony

– klimatyzacja w standardzie w każdym apartamencie

– stacja ładowania samochodów elektrycznych

– stacja uzdatniania wody

Układy mieszkań zaprojektowane zostały z największym kunsztem architektonicznym, tak by były jak najbardziej funkcjonalne i przestronne.

Inwestycja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony Klientów, niestety zostały już ostanie wolne lokale.

W związku z tym spółka Misjonarska 20 rozpoczęła prace nad nowym projektem między ulicami Lubartowską a Wodopojną.

Projekt zakłada rewitalizacje zabytkowej kamienicy więc będzie to ciekawa propozycja dla miłośników tego typu nieruchomości.

Nad projektem będzie czuwał tym razem lubelski architekt Maciej Herman, autor miedzy innymi Active Residence przy ul. Leszczyńskiego.

Z uwagi na lokalizację inwestycja zakłada głównie mieszkania inwestycyjne 1 i 2 pokojowe od 30 do 45 m2. Na parterze znajdować się będą lokale usługowe.

Rozpoczęcie sprzedaży spółka planuje jeszcze w tym roku.

Misjonarska 20 Sp. z o. o., ul. Misjonarska 20, 20-107 Lublin

Bartłomiej Pronin, tel.: 790-223-223, b.pronin@capitalia.pl

Ewelina Szelest, tel.: 790 223 223, e.szelest@capitalia.pl

/tekst sponsorowany/

Leave A Comment