fbpx

BAKEPOL, Targi Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego, 7 – 10 września 2013

30 sierpnia 2013
Komentarze wyłączone
950 Wyświetleń

29082013995

Wypiekamy najlepsze targi w Lublinie

Wielkimi krokami zbliża się największe spotkanie branży piekarskiej, cukierniczej
i lodziarskiej w 2013 roku w Polsce – IV edycja Targów Przemysłu Piekarskiego
i Cukierniczego BAKEPOL.
Wydarzenie, organizowane po raz czwarty przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w południowo-wschodniej Polsce, odbędzie się
w dniach 7-10 września 2013 (sobota – wtorek) po raz pierwszy w Lublinie (tereny wystawiennicze przy ul. Dworcowej 11,  pawilony A i C).

 

Organizowane w cyklu dwuletnim wydarzenie z sukcesem wpisało się do kalendarza ważnych spotkań branżowych. To również największe targi branżowe w Polsce Wschodniej, wypełnione  spotkaniami biznesowymi oraz pokazami sztuki piekarskiej i cukierniczej.

Tym razem gospodarzem czwartej już edycji tych niezwykle istotnych Targów,  inspirujących całą branżę piekarską, cukierniczą i lodziarską, będzie stolica Lubelszczyzny. Nowoczesne hale wystawiennicze w Lublinie to nie jedyny powód zmiany lokalizacji Targów, to również,
a może przede wszystkim zdecydowanie szerszy zasięg terytorialny i możliwość pozyskania zupełnie nowych, bardzo ciekawych i efektywnych kontaktów ze wschodniej i południowej części naszego kraju oraz zza wschodniej granicy. Szybko rozwijające się i chłonne rynki Ukrainy, Białorusi czy też obwodu Kaliningradzkiego i bliskość Lublina to jeden
z największych atutów tegorocznej edycji BAKEPOL.

Targi zgromadzą imponującą liczbę wystawców prezentujących ponad 80 nowych produktów! Zaprezentowane zostanie wszystko, co niezbędne w nowoczesnych zakładach piekarskich i cukierniczych – od surowców, półproduktów i komponentów piekarniczych, cukierniczych i lodziarskich po nowoczesne maszyny  i urządzenia, a nawet całe linie technologiczne wykorzystywane na każdym etapie produkcji. Ekspozycja obfitować będzie
w liczne pokazy i degustacje przygotowane przez wystawców targów BAKEPOL oraz partnerów branżowych – Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP, Stowarzyszenie Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP oraz Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie. Cenne źródło inspiracji stanowić będą m.in. prezentacje technologii i receptur piekarskich oraz tendencji we wzornictwie wykończania wyrobów cukierniczych.

Wśród wystawców tegorocznych targów nie zabraknie niekwestionowanych liderów branży jak np. Cream, Hert, Credin, Backaldrin, Fritsch, Jeremy, Komplet, Winkler Wachtel czy też Zeelandia.

Ekspozycja tętniąca życiem – w ramach Forum Rzemieślników Piekarstwa i Cukiernictwa mistrzowie piekarstwa i cukiernictwa z całej Polski, prezentować będą wyrafinowane receptury i zaskakujące kompozycje smakowe. Podczas odbywających się w  sobotę
i niedzielę (7 i 8 września) pokazów cukiernictwa swoje umiejętności zaprezentują najlepsi polscy cukiernicy, laureaci i medaliści wystaw i konkursów krajowych i zagranicznych.  Na Forum wystąpią Michał Kumur i Stefan Okuła – kandydaci do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Młodych Cukierników, które odbędą się w przyszłym roku na Tajwanie.  Będą oni pracować pod okiem trenerów:  Mieczysława Chojnowskiego – Mistrza Świata Cukierników (Wiesbaden 2001) oraz Jacka Zięby – Mistrza Cukiernika i Eksperta Akademii Mistrza. Pokazy poprowadzą także Mistrzynie Cukiernictwa: Iga Sarzyńska i Marta Truskolawska.

Cukiernicy zaprezentują publiczności najnowsze pomysły na dekoracje cukiernicze w stylu angielskim na różne okazje oraz techniki zdobnictwa cukierniczego w oparciu o  karmel, masy cukrowe, marcepan i czekoladę .

Udział w Forum to doskonały moment do zobaczenia mistrzów przy pracy czy uzyskania porad w zakresie cukiernictwa. Zwiedzający zostaną zaproszeni do aktywnego udziału
w Forum.  Dwa dni pokazów będą zatem niepowtarzalną okazją aby spróbować swoich sił
w zdobnictwie cukierniczym oraz samodzielnie wykonać dekoracje cukiernicze przy wsparciu mistrzów.

 

Dwa kolejne dni – poniedziałek i wtorek (9 i 10 września) należeć będą do piekarzy, którzy Forum Piekarstwa i Cukiernictwa rozpoczną w poniedziałek od wypieku produktu ubiegającego się o certyfikat ChOG ,,Cebularza lubelskiego’’. Tego samego dnia przewidziany jest również konkurs młodych czeladników piekarstwa o tematyce: ,,Śniadanie z maślaną bułeczką” i „Chleb okolicznościowy – Dożynki” oraz  konkurs „Zdrowie w każdej kromce” – na najlepszy chleb żytni lub żytni  razowy. Lubelski  Mistrz Piekarski Wiesław Kucia przeprowadzi natomiast pokaz piekarstwa artystycznego.

Na poniedziałek zaplanowano również II Międzynarodowe Forum Piekarza i Cukiernika pod hasłem: „Siła i zdrowie pochodzi z chleba”.

Wtorek natomiast upłynie pod znakiem szkół.  Rozpocznie się pod hasłem Dzień Promocji Zawodu Piekarza z udziałem uczniów szkół zawodowych branży spożywczej. Następnie swoje umiejętności  zaprezentują uczniowie klas III i czeladnicy ze szkół branży spożywczej, w tym laureaci konkursów  dnia poprzedniego.

Pokazy  przygotowania  chlebów  na  różne  ważne  okoliczności  przeprowadzi również Mistrz  Piekarstwa Barbara  Krzyszczak i Agnieszka Grela.

 

Przez wszystkie dni targów również stoiska wystawców tętnić będą prezentacjami, pokazami i degustacjami. Będzie można zobaczyć pokazy pracy wszelkiego rodzaju maszyn do wypieku bułek, bagietek, chlebów, pączków i drożdżówek oraz ich dekoracji. Targowi goście zwabieni kuszącym aromatem zapachu pieczywa będą mieli możliwość skosztowania świeżych wypieków! Zaprezentowane zostaną również metody pakowania pieczywa cukierniczego oraz produktów ciastkarskich w opakowania kartonowe na różne okazje.

 

Świeże pomysły na biznes  – ekspozycja wystawców uzupełniona zostanie obszernym programem wydarzeń towarzyszących – pokazów, konferencji, paneli dyskusyjnych
i degustacji. Organizatorzy skoncentrują się na dostarczeniu tradycyjnym piekarniom fachowego wsparcia w znalezieniu rozwiązań biznesowych, handlowych i marketingowych, które pomogą stworzyć atrakcyjne pomysły na biznes i jego rozwój.

 

Wiele wskazuje na to, że stolica Lubelszczyzny rozpoznawalna będzie nie tylko z pięknych budynków i okolic, ale również gwaru rozmów biznesowych i świeżego zapachu chleba, który na długo zostanie w pamięci targowych gości.

Godziny otwarcia targów BAKEPOL dla zwiedzających:

7 – 9 września 2013:  10.00 – 18.00

10 września 2013:  10.00 – 16.00

 

Organizator:

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

 

Miejsce:

Lublin, tereny wystawiennicze przy ul. Dworcowej 11, pawilony: A, C

 

Więcej informacji oraz aktualna lista uczestników targów: www.bakepol.pl

Komenatrze zostały zablokowane