fbpx

COMFORT PLACE: miejsce przyjazne seniorom

16 marca 2017
Komentarze wyłączone
2 064 Wyświetleń

2020Społeczeństwo starzeje się, zmienia się model funkcjonowania rodziny. Kiedyś senior rodziny był otoczony opieką najbliższych. Dziś, będąc w ciągłym pośpiechu, trudno zadbać o starsze osoby w taki sposób, aby czuły się komfortowo, zwłaszcza jeśli mają tylko jedno dziecko. Siłą rzeczy seniorzy są pozbawieni opieki najbliższych. Dzięki postępowi medycyny ich życie się wydłuża, przez co za 10 lat problem będzie dwukrotnie większy. Tymczasem już teraz jako opiekunowie nie dajemy sobie rady z tą sytuacją i mentalnie, i organizacyjnie. Zwłaszcza kiedy powtarzamy sobie, że skoro nasi rodzice zajmowali się nami w dzieciństwie – teraz powinniśmy się odwzajemnić. Oczywiście, że tak, ale w sposób satysfakcjonujący zarówno naszych bliskich, jak i nas samych.

 

W Jastkowie koło Lublina stworzyliśmy niezwykłe miejsce. To urządzony według najnowszych światowych standardów nowoczesny dom opieki, otoczony wspaniałym ogrodem, z przytulnymi pokojami, znakomitą domową kuchnią i zapachem drożdżowego ciasta.

Dom różniący się od wszystkich innych tego typu miejsc. Seniorzy czują się tu bezpiecznie i lubią tu przebywać. Naszą wielką radością jest ich powrót do formy sprzed choroby. Bo też przebywanie w środowisku rówieśników, działania kulturalne, dostępność kaplicy i cotygodniowe nabożeństwa, terapia zajęciowa, a także możliwość zamieszkania ze współmałżonkiem działają stymulująco na ich kondycję psychiczną i fizyczną.

1717W naszym domu przebywają osoby przyjmowane na pobyt stały, ale co równie ważne, przyjmujemy także pacjentów na krótsze, kilkumiesięczne czy kilkutygodniowe pobyty rehabilitacyjne. Są z nami także pacjenci w stanach terminalnych , którym rodziny pragną umożliwić godną śmierć. To, co wyróżnia nasz ośrodek, to kompleksowa diagnostyka geriatryczna z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i znakomicie wyposażone zaplecze rehabilitacyjne. Nad wszystkimi pacjentami każdej doby czuwa kilkanaście osób. Oprócz lekarza rodzinnego i geriatry są to pielęgniarki, rehabilitanci, terapeuci, opiekunki i osoba organizująca zajęcia kulturalno-rekreacyjne. Część naszych pacjentów to osoby z chorobą Alzheimera i innymi formami otępienia. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie. To dla nas ogromny sukces, kiedy pacjent wraca do domu o własnych siłach, choć kilka tygodni wcześniej nic nie wskazywało na poprawę. To również komfort dla osób, które bez konieczności przemieszczania się podczas kilkudniowego pobytu mogą zrobić wszystkie potrzebne badania oraz nauczyć się ćwiczeń, które można samodzielnie wykonywać w domu. Ideą naszej placówki jest także pomoc rodzinom, zachęcamy bliskich do udziału w terapii.  W Comfort Place nie obowiązują stałe godziny odwiedzin, a decyzje dotyczące przebiegu leczenia podejmujemy razem z rodziną.

Wcześniej czy później każdy z nas zetknie się z problemem starzejących się bliskich, ich chorobami, wspólną niemocą i utratą wiary w godne przeżywanie zmierzchu życia. Dlatego tak ważne jest nasze myślenie o tym już teraz.

Kierownik

Artur Danieluk

Specjalista medycyny rodzinnej, geriatra

Dom Opieki i Rehabilitacji

Comfort Place

21 – 002 Jastków koło Lublina

ul. Jastków 110

tel. 81 531 27 70, 730 905 730

 

www.comfortplace.pl

adres e-mail: kontakt@comfortplace.pl

 

Komenatrze zostały zablokowane