fbpx

Festiwal Wiosna Gospel 2017

10 marca 2017
Komentarze wyłączone
1 291 Wyświetleń

WiosnaGospel2017_PlakatLubelskie Stowarzyszenie Gospel już po raz ósmy przygotowuje Festiwal Wiosna Gospel, który odbędzie się w dniach 16-19 marca 2017 roku. Wydarzenie stanowi kontynuację Warsztatów Gospel w Lublinie, które organizowane są rokrocznie od ponad 10 lat. Intensywny, dwudniowy cykl spotkań prowadzonych przez zagranicznych instruktorów zakończy Koncert Finałowy, podczas którego uczestnicy zaprezentują utwory przygotowane w trakcie warsztatów.

Wiosna Gospel jest czterodniowym, wyjątkowym świętem muzyki gospel. To z jednej strony warsztaty dla wokalistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze śpiewem lub nowym stylem muzycznym, jak również lekcje dla zaawansowanych solistów, którzy potrzebują nowych wyzwań i poszerzania dotychczasowej wiedzy. W tym roku, czując misję edukacyjną, postanowiliśmy zachęcić do działania młodszych wokalistów I zaprosić ich na warsztaty gospel dla dzieci.

Nasz festiwal to jednak nie tylko warsztaty muzyczne. Wiosna Gospel to wydarzenie, które łączy pokolenia, przełamuje bariery językowe, niszczy uprzedzenia i stereotypy, przywraca nadzieję i daje ogromne pokłady energii. Wszystkie zajęcia odbędą się pod okiem zagranicznych instruktorów. Swój udział w tegorocznej edycji festiwalu potwierdzili wybitni instruktorzy muzyki gospel: pochodząca z Wielkiej Brytanii Tula Lynch, a także dobrze znany w środowisku gospelowym Amerykanin Brian Fentress. W warsztatach dziecięcych zagranicznych instruktorów wspierać będzie Agnieszka Jagiełło – dyrygent chóru Gospel Project.

 

Informacje szczegółowe:

Brian-FentressPierwsze dwa dni warsztatów (czwartek i piątek) dedykowane są dla średniozaawansowanych i zaawansowanych wokalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarówno w śpiewie solowym jak i grupie wokalnej. W tym roku będą prowadzone przez Briana Fentressa, który kończą wspólnym, kameralnym koncertem. W ramach warsztatów przewidziana jest nauka utworów gospel, praca nad interpretacją piosenek, jak i postawą i ekspresją w trakcie występu, a także zajęcia z improwizacji wokalnej. Uczestnicy będą mieli również indywidualne konsultacje. 3. i 4. dzień festiwalu (sobota i niedziela) to warsztaty grupowe, podczas których uczestnicy tworzący tzw. mass choir i zapoznają się z ok. 10 utworami gospel, które pod dyrekcją instruktorów – Tuli Lynch oraz Briana Fentress’a zaprezentują podczas Koncertu Finałowego. Podczas warsztatów oraz koncertu uczestnikom towarzyszyć będzie 4-osobowy zespół muzyczny. Każdy uczestnik otrzyma książeczkę z tekstami oraz ich tłumaczeniami na język polski. Nowością proponowaną przez nas w tym roku są warsztaty Gospel KIDS adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Potrwają ona dwa dni (sobota i niedziela) i zakończą się koncertem w niedziele. Dzieci swoim występem otworzą Koncert Finałowy.

 

PROGRAM:

16-17 marca – warsztaty wokalne (grupa zaawansowana), instruktor: Brian Fentress (USA)

miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

17 marca godz. 17.00 – Koncert uczestników warsztatów wokalnych – wstęp wolny

Incognito Bar&Restauracja, ul. Peowiaków 3, Lublin

18-19 marca – XIV Warsztaty Gospel w Lublinie, instruktorzy: Tula Lynch (UK) i Brian Fentress (USA); Warsztaty Gospel Kids, instruktorzy: Tula Lynch (UK) i Brian Fentress (USA) i Agnieszka Jagiełło (Polska);

miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

18 marca godz 19:00– koncert zespołu Heaven Up – wstęp wolny

miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

19 marca godz. 19.00 – Koncert Finałowy

miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

 

Koszt udziału w warsztatach:

 

XIV Warsztaty Gospel (18-19 marca 2017)

Warsztaty Mass Choir

70 zł od osoby (wpłata na konto Organizatora do dnia 20.02.2017).

80 zł od osoby (wpłata na konto Organizatora po dniu 20.02.2017).

60 zł od osoby w przypadku zgłoszenia grupy minimum 10 osób i dokonania zbiorowej wpłaty na konto Organizatora.

 

Szczegóły oraz formularze do pobrania na stronie: www.wiosnagospel.pl.

 

W sprawie wszelkich pytań dotyczących udziału w warsztatach prosimy o kontakt pod adresem: lublin@gospel.com.pllub poprzez fanpage wydarzenia: https://www.facebook.com/wiosnagospel/

Komenatrze zostały zablokowane