fbpx

Festyn "Niedziela w Terespolu"

23 lipca 2014
Komentarze wyłączone
999 Wyświetleń

img_6601Terespol potrafi wykorzystać swoją lokalizację. Organizowane w mieście wydarzenia, przy dużej pomocy MOK, coraz częściej mają charakter wielokulturowy. 20 lipca na stadionie miejskim w Terespolu odbył się festyn ,,Niedziela Terespolu”. Jest to jedna z największych i najciekawszych imprez w regionie. W tym roku na scenie zaprezentowali się m. in.: IRA, Bayer Full, Taito oraz goście z Brześcia-zespół Plum Bum.
Impreza rozpoczęła się od występu Dobrynianek, zespołu ludowego z Dobrynia. Kolejnym punktem był pokaz działań specjalnych Straży Granicznej w wykonaniu referatu ds. interwencji. Później odbył się występ orkiestry dętej z Brześcia (Białoruś). W tym roku z orkiestrą wystąpiły tancerki, które prezentowały swoje układy taneczne przed sceną. Kolejnym punktem programu były występy terespolskiej młodzieży. Zaprezentowały się zespoły taneczne: Flesz mini, Flesz midi, Fleszaki oraz Flesz Dance Company.
Tuż po oficjalnym otwarciu, którego dokonał burmistrz miasta Jacek Danieluk, rozpoczął się recital artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz scen warszawskich w programie ,,Przeboje z tamtych lat”. Artyści wykonali ponad 20 utworów polskiej muzyki rozrywkowej.
Około 19:30 rozpoczął się występ legendarnej już grupy disco polo BAYER FULL. Świetnie bawili się pod sceną zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy festynu.
Potem na scenie zainstalowali się chłopcy z białoruskiego zespołu PLUM BUM. Rozpoczęli dynamiczną mieszanką rocka, ska i cygańskiego folku. Żywiołowa muzyka i charyzma wokalisty Wowki zrobiła ogromne wrażenie na publiczności. Nie obyło się bez bisów. Zespół okazał się idealnym supportem dla głównej gwiazdy wieczoru- zespołu IRA. Koncert był udany pod każdym względem. Dodając mocne brzmienie i efektowne światła śmiało można stwierdzić, że było to najlepsze muzyczne show w historii terespolskich festynów. Później scena należała do TAITO, jednego z najpopularniejszych DJ’ów w kraju.
Podczas całego dnia zbierano pieniądze na 2 chorych chłopców z Terespola: Kamila i Łukasza. Łącznie zebrano 4141,81 zł. Sprzedawane był losy. Można było wygrać m.in. Tablet, zegarek i bony na zakupy w Tesco.
Atrakcje na scenie to nie wszystko, bardzo dużo ciekawych rzeczy działo się na płycie boiska: wesołe miasteczko, gastronomia, wioska rycerska bractwa Fortis, warsztaty malarskie i rzeźbiarskie przygotowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej we Włodawie, wystawy rękodzielnicze, graffiti. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol zaprezentowało wystawę o historii wyrobów z ogórków w Terespolu.

Komenatrze zostały zablokowane