fbpx

"Góry są bo są" nowa płyta Tomasza Korpantego

25 października 2016
Komentarze wyłączone
983 Wyświetleń

art-cover-1Już 18 listopada na antenie Radia Lublin, w programie „Przedpołudnik” prowadzonym przez Magdalenę Fijałkowską i Pawła Błędowskiego,  odbędzie się premiera płyty “Góry są bo są”, autorstwa Tomasza Korpantego, znanego i cenionego lubelskiego muzyka. Płyta ma postać epki z trzema utworami: „Góry są bo są”, „Chcesz to leć” ,‘Ona gubi cień”. Współtwórcą płyty i autorem tekstów jest Jan Kondrak. Celem projektu jest propagowanie biegania, jako zdrowej i aktywnej formy ruchu i spędzania wolnego czasu, prezentacja zdrowego trybu życia, zachęcenie do różnych form aktywności, motywacja do pokonywania własnych słabości i trudności życia. – Głównym źródłem moich inspiracji przy tworzeniu projektu „Góry są bo są” byli ludzie, których wyprawy w góry stały się pasją   i sposobem na szczęśliwe życie. Na płycie” Góry są bo są” nie tylko opowiadam o miłości ludzi do gór. Trzy piosenki zawarte na niej mówią o aktywnym spędzaniu wolnego czasu, zachęcają do różnych form aktywności, są motywacją do pokonywania własnych słabości i trudności życia- mówi Tomasz Korpanty. Ponadto płyta ma zachęcać młodych ludzi do aktywnego trybu życia zamiast spędzania wolnego czasu w mniej zdrowych formach – profilaktyka prozdrowotna mająca na celu przeciwdziałanie wadom postawy, otyłości i cyberchorobom.

Jan Kondrak –  autor piosenek nagradzanych na najważniejszych festiwalach (KFP w Opolu, SFP w Krakowie, FAMA w Świnoujściu), twórca repertuaru dla licznych wykonawców, w tym dla Marka Dyjaka i Tomka Korpantego. Współtwórca Lubelskiej Federacji Bardów i części jej utworów. Tematyka wspinaczki wysokogórskiej pojawiła się w jego twórczości dzięki aktywności na tym polu jego córki Karoliny. Niedawno wydał piosenki inspirowane sportem na płycie pod wymownym tytułem: Maratończyk. Ten wyczynowy nurt w pieśniopisarstwie Kondraka nie znajduje odpowiednika na polskim rynku muzycznym. Także “sportowe” teksty przygotowane na na nowy projekt Tomka Korpantego są dziełem pionierskim, a zważywszy gwałtowny wzrost zainteresowania sportami ekstremalnymi (w tym wspinaczką i biegami ultra)- można się spodziewać po tym przedsięwzięciu  wielkiego powodzenia.

Tomasz Korpanty – autor muzyki i tekstów, wokalista i gitarzysta oraz producent muzyczny. Współpracował m.in. z zespołem Varius Manx i Andrzejem Piasecznym. Uczestnik i laureat wielu festiwali muzycznych: Międzynarodowy Festival Carpatia Rzeszów, Festiwal Młodych Talentów Gramy Szczecin, Festiwal Przebojem na Antenę Polskiego Radia, 50 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole – Debiuty. Wykonawca na licznych wydawnictwach: New Day (Be Free), Taki jestem (Tomasz Korpanty) do 10 lat związany z Lubelszczyzną, współprowadzący program „Przestrzeń dźwiękowa” w TVP 3 Lublin, pomysłodawca i realizator cyklicznych koncertów charytatywnych „Kolęda dla Każdego”, nauczyciel śpiewu w Lubelskiej Szkole Jazzu. „Tomek Korpanty wyczynia z głosem co chce i można się tylko cieszyć, że mamy w naszym kraju wokalistów tej klasy” – Teraz Rock, Październik 2007 red. Marek Świrkowicz o płycie New Day i wokalu Tomka Korpantego.

To wydawnictwo jest skierowane nie tylko do „ludzi gór”, ale również dlawszystkich tych, którzy kochają sport i cieszą sie życiem.

LAJF patronuje, LAJF poleca!

Utwory zawarte na płycie „Góry są bo są” znakomicie nadają się jako muzyczne tło masowych imprez biegowych organizowanych na terenie województwa lubelskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komenatrze zostały zablokowane