fbpx

IX Lubelskie Spotkania Literackie „Miasto Poezji” 2016

19 maja 2016
Komentarze wyłączone
956 Wyświetleń

Miasto Poezji 2016 - afisz“Słowa są wolne” to hasło 9. festiwalu „Miasta Poezji” w Lublinie, który dzięki swojej atmosferze od lat stanowi przestrzeń do rozmów o poezji, spotkań z poetami i działań społeczno­-artystycznych.

Agorą Miasta Poezji jest Brama Grodzka, gdzie bije serce Miasta Poezji. Tu oraz w Domu Słów od lat gościmy wspaniałych poetów. W tym roku będą to m. in. Krystyna Dąbrowska, Justyna Bargielska, Piotr Matywiecki, Zbigniew Dmitroca, Jacek Dehnel, Igor Biełow, Andrej Chadanowicz, Roman Honet, Edward Pasewicz, Małgorzata Skałbania, Adam Wiedemann, Konrad Góra, Dawid Kasiarz, Andrzej Szpindler, Ilona Witkowska, Joanna Lech.

Miejscami spotkań i działań poetyckich na czas festiwalu stają się zarówno uniwersytety, szkoły, biblioteki, domy kultury, jak też ulice, place, trolejbusy, świątynie, kawiarnie. Tradycją stało się tatuowanie chodników i ścian Lublina dziesiątkami wierszy. Na ulicach odbędzie się akcja „Przepisuję ten wiersz”. Wyróżnikiem festiwalu są Mieszkania Poezji, czyli spotkania w mieszkaniach prywatnych – ich gospodarze stają się współtwórcami Miasta Poezji. Chętni wezmą udział w slamie – Koziołkach poetyckich”. Na najmłodszych czeka Małe Miasto Poezji. Duchowym patronem lubelskich spotkań poetyckich jest Józef Czechowicz.

Strona festiwalu: http://miastopoezji.pl/

Fanpage Miasta Poezji: https://www.facebook.com/miasto.poezji/

Komenatrze zostały zablokowane