fbpx

Jeden dzień z życia Lublina

15 maja 2017
Komentarze wyłączone
1 166 Wyświetleń

18422284_10156149585849196_5315997734782251211_o19 maja, o godzinie 00:00 w Lublinie rozpocznie się wyjątkowy projekt. Będzie to start akcji  “Jeden dzień z życia Lublina”, której celem jest udokumentowanie jednego dnia z życia miasta.

Projekt, którego organizatorami są Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN” i Dom Słów, powstał z myślą o uchwyceniu obrazu miasta i jego mieszkańców. Szczególną ku temu okazją jest Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji Lublina. 19 maja, wyposażeni w aparaty i mikrofony wolontariusze wyruszą w miasto, by zarejestrować 24 godziny z życia lublinian. Nagrania obejmą materiały dokumentujące życie ulic, dzielnic, prywatnych mieszkań, miejsc pracy, świątyń, szkół i uczelni.Mieszkańcy Lublina mogą spodziewać się, że zostaną poproszeni o opowiedzenie o sobie, swoim dniu, a nawet o tym, co mają w kieszeni! W kilkunastu miejscach w Lublinie odbędą się nagrania i krótkie wywiady, dzięki którym lepiej poznamy lublinian i ich dzień. Również odgłosy miasta zostaną uwiecznione: dźwięki ulic, targów, dworca, szum rzeki i wiatru też staną się częścią obrazu Lublina. Każdy, kto tego dnia przebywać będzie w Lublinie, może wziąć udział w projekcie. Wystarczy wrzucić swoją relację na Facebook’a lub Instagram z użyciem hasztagu #1dzienLBN (należy przy tym pamiętać o zmianie ustawień prywatności posta z prywatnych na publiczne). Co może składać się na taką relację? Wszystko, co według danej osoby jest istotne tego dnia. Mogą to być zdjęcia, nagrania, pocztówki, cytaty, ilustracje. Pokażcie jaki jest wasz dzień: wyjątkowy, zaskakujący, a może wręcz przeciwnie – typowy i przewidywalny?

Całą akcję będzie można śledzić na bieżąco na profilu Domu Słów na Facebooku, oraz w dedykowanym do tego wydarzeniu. Po akcji materiały zostaną zgromadzone i opublikowane w sieci. Razem stworzą swego rodzaju “kapsułę czasu” Lublina, do której dostęp będą miały także przyszłe pokolenia.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin.
Więcej o  inspiracjach do powstania projektu: http://teatrnn.pl/opowiadanie-swiata/1-dzien/

 

Hasztag akcji: #1dzienLBN

Link do wydarzenia na Facebooku:https://www.facebook.com/events/413193432378315/

Link do profilu Domu Słów na Facebooku:https://www.facebook.com/domslowlublin/

 

Komenatrze zostały zablokowane