fbpx

Kobieta jest…

17 listopada 2015
Komentarze wyłączone
1 144 Wyświetleń

Debata - JolaW Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym już po raz trzeci miała miejsce debata „Kobieta jest…” organizowana przez puławską Fundację Bezmiar a dedykowana kobietom z Lubelszczyzny. Formuła kilkugodzinnego spotkania jest otwarta, mogą w nim wziąć udział wszystkie chętne osoby. Już po raz kolejny silną reprezentację miały panie, które przyjechały spoza Lublina, w tym np. z obszaru działalności LGD Ziemi Kraśnickiej. Stałym punktem programu każdej edycji wydarzenia są panele dyskusyjne, w którym biorą udział eksperci. W tym roku uczestnicy skupili się na dwóch tematach „Sprawni Niepełnosprawnością – rodzina z osobą wymagającą stałej opieki” oraz „Moda na siebie – moda na fit, moda na wizerunek, moda na zdrową żywność itp. Moda, konieczność, manipulacja?”. Niekwestionowanym bohaterem debaty okazał się jednak dr Jacek Sobek adiunkt z Instytutu Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im.Jana Pawła II, specjalizujący się w problematyce rozwoju osobistego, którego występ zatytułowany„ Ja i moje oblicza kilka psychologicznych refleksji na temat autokreacji” uświadomiło licznie zgromadzonym jak odczytywać własne możliwości i jak je wykorzystywać w komunikacji ze światem zewnętrznym.

Tradycją debaty „Kobieta jest …” od początku istnienia jest wręczanie nominacji lubelskim Ambasadorom Konkursu Aktywność Kobiet. Nominacje przyznane przez Sławomira Sosnowskiego – Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Ilonę Antoniszyn Klik – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki zostały wręczone prof. Grażynie Ginalskiej,
Tomaszowi Kwiatkowskiemu,
Bożenie Kiedrowskiej,
Agnieszce Krawiec
oraz prof. Andrzejowi Kidybie. Nominowane osoby wezmą udział w ogólnopolskim konkursie, wraz z osobami z innych województw.

Debata - Jacek

Komenatrze zostały zablokowane