fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

"Kucharze dzieciom"

15 grudnia 2016
Komentarze wyłączone
1 050 Wyświetleń

screenshot_20161209-105429„Kucharze Dzieciom” to charytatywny projekt tworzony przez szefów kuchni z najlepszych lubelskich restauracji. Jego celem jest pomoc na rzecz dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia. Finał akcji, w postaci Festiwalu Bożonarodzeniowego, odbędzie się w sobotę i niedzielę 17-18 grudnia w Galerii Olimp. Organizatorami akcji są: Restauracja Zaścianek, Sarzyński, Locomotiva, Agit, Projekt Jem Zdrowo, a  także Hotel Forum, Atrium, Zielony Wiatrak, Szeroka Hades, Kiosk Pabianice, Kogel Model i inni. Na wydarzeniu wystąpi wielu gości, wśród nich m.in. Kevin Aiston, finalistka pierwszej edycji Hell’s Kitchen Sylwia Biały, zwycięzca szóstej edycji Hell”S Kitchen Michał Suchanowski, uczestnik szóstej edycji Top Chef Paweł Gross, zwycięzca czwartej edycji Hell”s Kitchen Damian Marchlewicz, znani też z tego programu: Marta Smeja, Kuba Wolski, Jakub Szuchta czy Damian Bańkowski. Do tego z Dolnego Śląska przyjedzie na Festiwal szef kuchni Marcin Bożek. Lista gości nie jest zamknięta i jak zapewniają organizatorzy, będzie jeszcze kilka niespodzianek.

Wszystko organizowane jest i finansowane przez organizatorów i współorganizatorów,  którzy postanowili zrobić coś wyjątkowego dla potrzebujących dzieci. Zanim odbędzie się Festiwal, zorganizowali również dla najmłodszych mieszkańców Lublina warsztaty, na których wypiekane będą pierniki. Odzew był bardzo duży i w ciągu zaledwie kilku dni wszystkie miejsca zostały zarezerwowane. Całkowity dochód z warsztatów również zostanie przekazany na rzecz hospicjum.

Dodatkowo w kilku restauracjach, m.in. w Zaścianek, Sarzyński, Locomotiva, do akcji mogą przyłączyć się również klienci. Ustawione zostały tam puszki, do których można wrzucać datki. Podczas finału akcji w Galerii Olimp, kucharze będą przygotowywać wyjątkowe dania, których każdy będzie mógł spróbować. Wtedy też do ustawionych puszek wato będzie wrzucić przysłowiowe kilka groszy. Do organizacji wydarzenia dołączyły się także lubelskie firmy: Multi Frigo dostarczy zaplecze kuchenne, Indykpol mięso zaś Farutex niezbędne do przygotowania dań produkty.

Więcej informacji na profilu wydarzenia: www.facebook.com/lublin2016

Komenatrze zostały zablokowane