fbpx

LAJFowy przewodnik po Nocy Kultury

22 maja 2015
Comments off
1 164 Views

nk15Dużymi krokami zbliża się jedna z najważniejszych imprez w Lublinie – Noc Kultury, w tym roku zaplanowana na noc z 6 na 7 czerwca. Ożyją  ulice, zaułki, miejsca nieznane i zapomniane, otworzą się drzwi muzeów, teatrów i galerii, zachęcając do obcowania z kulturą, wszystko to będzie emanować energią miasta, która to jest tegorocznym motywem przewodnim. Miasto dosłownie rozbłyśnie energią, jak? Tegoroczna Noc Kultury obfitować będzie w wydarzenia związane ze sztukami wizualnymi. Zaskoczy nas rozświetlony Żmigród, Plac po Farze czy Brama Krakowska. O estetyczne doznania zadbają wraz z Jarosławem Koziarą, Robertem Kuśmirowskim i Janem Gryką uczestnicy warsztatów: Więcej światła. Będziemy podziwiać niezwykłą instalację ze słoikowych lampionów, przygotowaną przez lubelskie przedszkolaki, a galerie sztuki przyjmą zwiedzających nawet późną nocą. Zapraszamy do korzystania z atrakcji według LAJF-owego przewodnika po Nocy Kultury, który wyznacza trasę począwszy od Muzeum na Zamku Lubelskim i skończywszy na Centrum Kultury w Lublinie. 

Zamek 1Zamek Lubelski:

Muzeum na Zamku przyłączyło się do Nocy Kultury przygotowując wystawę w godzinach nocnych, warsztaty dla dzieci, koncert fortepianowy z japońskim akcentem w tle. 

Stare Miasto:

Koncert Ryszarda Bazarnika na Trybunale Koronnym, show świetlno-muzyczne muzyków walczących z grawitacją na ścianie budynku.

Na Placu po Farze rozbłyśnie instalacja świetlna nawiązująca do legendy o śnie Leszka Czarnego.

W Wirydarzu Klasztoru Ojców Dominikanów polecamy interpretację tekstu Andrzeja Stasiuka w wykonaniu Akademii Praktyk Teatralnych “Gardzienice’- spektakl Supermarket i Narodowe Voodoo.

Teatr Stary: Improwizowany występ grupy Forced Entertainment, w który występujący artyści będą angażowali widzów.

Brama KrakowskaBrama Krakowska:

Brama rozbłyśnie wewnątrz kilkudziesięcioma specjalnie zaprogramowanymi żarówkami. Przechodząc tamtędy polecamy spojrzeć ku górze.

Królewska:

W Archikatedrze Lubelskiej zabrzmią zabytkowe organy, na których zagra Stanisław Diwiszek.

Żmigród:

Instalacja artystyczna Świeciuchy, złożona z 300 niepowtarzalnych lampionów, wykonanych z sukien. Zapraszamy również do Domu Słów, gdzie będzie trwała zabawa słowem.

Narutowicza:

osterwaAktorzy Teatru Osterwy wystąpią z grupą Impro Teatr Bezczelny i na podstawie sugestii publiczności stworzą nowe światy i zaskoczą humorem.

Bernardyńska:

Noc w Browarze, czyli koncerty The Underground Man, CzessBand, Pablopavo i Ludziki z udziałem gościa specjalnego, Marcina Świetlickiego. Przy ul. Bernardyńskiej w zabytkowych maszynach transportu miejskiego spotkamy Wesołego Kierowcę.

Rodzinny Skwerek na stylu Bernardyńskiej i Zamojskiej:

Przestrzeń wypełniona tańcami, animacjami, eksperymentami i zabawą.

Most Kultury:

Koncerty m.in. chóru Pieśni Czar, Orkiestry Św. Mikołaja, a także warsztaty taneczne z zespołem Pieści i Tańca Politechniki Lubelskiej. Potańcówka przy brzmieniach Lolo Ferrari.

most

Plac Litewski:

Koncerty, pokazy i miejsce ruchomych perfomance’ów, instalacje Jarosława Koziary, gry wielkoformatowe, fundacja Sztukmistrze wystąpi ze swoim Szafa – show.

Plac Litewski 2

Rider’s Pub przy ul. 3 maja:

Riders PubKoncert rockowych kapel takich jak: Oversized Ego, INAF, Phedora, Mad Vision, Czarny Ziutek z Kilerami, Lucky Strides.

Centrum Kultury:

Na program CK złożą się dwa koncerty: francuskiej grupy Alfie Ryner i Rd Schoes Boogie Band, a także pokazy sportów miejskich: slackline, BMX, skateboarding, rollerblading parkour, football streestyle.

CK

Harmonogram Nocy Kultury jest wciąż ustalamy, dlatego zachęcamy do odwiedzania naszej strony, gdzie informacje będą na bieżąco aktualizowane.

Comments are closed.