fbpx

Lato w Kozłówce

11 sierpnia 2014
Komentarze wyłączone
852 Wyświetleń
Fasada, foto Michał Wójcik

Fasada, foto Michał Wójcik

Wiadomości z Kozłówki nadesłała Monika Januszek-Surdacka.

W Muzeum Zamoyskich w Kozłówce trwa sezon turystyczny. Dla pracowników oznacza to wytężoną pracę. W tym roku turyści nie zapomnieli o Muzeum Zamoyskich i odwiedzają je tłumnie. Największy ruch notujemy w soboty i niedziele. Jeśli planują Państwo wizytę w Kozłówce, przypominamy, że Muzeum jest czynne w czasie najbliższego, wydłużonego weekendu. 15, 16 i 17 sierpnia kasa muzealna będzie czynna od 10.00 do 17.00. Na naszej stronie internetowej można dokonać rezerwacji zakupu biletu on-line.

Tegoroczne lato przyniosło nam dwie niespodzianki. Pierwszą jest mały pawik. Kozłowiecki jedynak rośnie zdrowo pod okiem dumnej mamy. Drugim podarunkiem są kwitnące po raz drugi magnolie. Co prawda, kwiatów nie jest tak dużo jak na wiosnę, ale i tak cieszą oko.

Koncert w Kozłówce

13 sierpnia (środa) na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kozłówce wystąpi młodzieżowa orkiestra dęta z Bazylei w Szwajcarii. Młodzież gości w Ostrowie Lubelskim na zaproszenie tamtejszej szkoły muzycznej. Wraz z ostrowską orkiestrą dętą, chce wystąpić w Kozłówce specjalnie dla turystów. Wstęp na koncert jest wolny. Rozpocznie się on o 16.00 przed pałacem Zamoyskich. W przypadku złej pogody, koncert zostanie przeniesiony do pałacowej kaplicy.

Sfotografuj zabytek

Muzeum Zamoyskich zaprasza do udziału w konkursie Wiki Lubi Zabytki. Jest on częścią europejskiej inicjatywy Wiki Loves Monuments, a jego celem jest sfotografowanie wszystkich obiektów, które posiadają status zabytku nieruchomego oraz są wpisane do wykazów zabytków prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków.

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy miłośnicy fotografii: zarówno tych profesjonalni, jak i amatorzy. Na stronie www.wikizabytki.pl można znaleźć listę nieruchomych zabytków z całej Polski. Wystarczy sfotografować wybrane obiekty, a następnie we wrześniu przesłać je na strony Wikipedii.

Komenatrze zostały zablokowane