Nareszcie koniec ciężkiego dnia pracy. W mojej głowie pojawia się myśl o kąpieli w gorącej wodzie z dużą ilością piany i muzyką w tle. Chciałbym, aby woda zrelaksowała moje zmęczone ciało i pozwoliła zapomnieć o wszystkich trudnościach tego dnia. Prawdopodobnie każdemu zdarzyło się, chociaż raz tak pomyśleć, gdy wracał wieczorem do domu po bardzo intensywnym dniu pracy. Właśnie w takich chwilach domowe SPA będzie idealnym miejscem na chwilę relaksu.
Nasze domy zmieniają się wraz z tym, jak zmienia się nasze podejście do otaczającego świata. Stajemy się bardziej wymagający w stosunku do innych, w efekcie nam też stawiane są coraz wyższe cele. Nasze życie codzienne jest bardzo intensywne, co powoduje, że wracamy do domów bardziej zmęczeni niż nasi rodzice kilka dekad temu. Tym samym szukamy miejsca w naszym domowym zaciszu, gdzie będziemy mogli zregenerować siły. Idealnym do tego miejscem jest łazienka, której rola nieustannie ewoluuje i przestaje być jedynie strefą do utrzymania osobistej higieny. Współczesny tryb naszego życia powoduje, że łazienkę projektujemy w taki sposób, aby była azylem oraz miejscem relaksu i regeneracji.
Aranżowanie nowoczesnej łazienki, w której będziemy z przyjemnością przebywać, nie jest trudne, ponieważ zazwyczaj odzwierciedla nasze osobiste preferencje. Pomagają w tym renomowani producenci, których oferta sprzyja w dokonywaniu wyborów podczas wyposażania naszych łazienek. Wygodne wanny, wielofunkcyjne kabiny prysznicowe, domowe sauny i łaźnie parowe sprawiają, że każdy z nas jest w stanie stworzyć swoje prywatne SPA.
Dynamika życia sprawiła, że również zabiegi higieniczne chcemy wykonywać szybciej i sprawniej. W efekcie w każdej współczesnej łazience pojawia się kabina prysznicowa, a dopiero potem rozważamy, czy jeszcze zmieści się wanna. Mimo wielu zalet stref prysznicowych, to właśnie wanna jest nam niezbędna do zrealizowania naszego zadania, czyli stworzenia domowego SPA. Relaksująca kąpiel i czas spędzony w gorącej wodzie to wstęp do odzyskania sił po wyczerpującym i aktywnym dniu. Producenci wanien wprowadzają akcesoria, które pomagają przedłużyć celebrację kąpieli, tj. zagłówki wannowe czy też dodatkowe półki, na których możemy postawić świece zapachowe czy też lampkę ulubionego wina.
Musimy pamiętać o roli barw, które mają wpływ na nasze samopoczucie. Za pomocą dobrze dobranych kolorów możemy oddziaływać na naszą psychikę i tym samym umacniać cały proces odnowy biologicznej. Nic więc dziwnego, że producenci wanien łączą dzisiaj różnego rodzaju funkcje masaży wodnych z chromoterapią, która wspomaga procesy leczenia wielu schorzeń, np. migren, nerwic i nerwobóli. Warto również wspomnieć o możliwości zastosowania w wannach masażu powietrznego, który sprawia, że kąpiemy się w pęcherzykach powietrza, które wydobywają się z dysz umieszczonych w dnie wanny. To one sprawiają, że ciało jest stymulowane tysiącami powietrznych perełek. Istotną kwestią przy doborze tego typu wanien jest stosowanie produktów renomowanych producentów, ponieważ odpowiednie warianty dezynfekcji i osuszania sprawiają, że systemy masaży w wannie są utrzymywane w należytej czystości.
Oczywiście w nie każdej łazience znajdziemy miejsce na ustawienie wanny. W takich sytuacjach warto rozważyć wprowadzenie do pomieszczenia kabiny prysznicowej rozbudowanej o funkcje łaźni parowej. Kompaktowe rozwiązanie sprawia, że oprócz zastosowań natryskowych otrzymujemy również funkcję kąpieli parowej, która wpływa na głębokie odprężenie naszego ciała i ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Para wodna oczyszcza nasze ciało z produktów przemiany materii, nawilża i wygładza skórę, a także inhaluje drogi oddechowe.
Przy doborze wyposażenia do łazienki w głównej mierze kierujemy się wzornictwem zgodnym z obecnymi trendami, funkcjonalnością, wysoką jakością i ceną adekwatną do naszych możliwości. Producenci, z którymi współpracujemy, to liderzy światowego wzornictwa, którzy w sposób innowacyjny podchodzą do swoich produktów, które sprawiają, że nie musimy już wybierać między designem a skutecznością pewnych rozwiązań technologicznych i jakością.
Tekst Sylweriusz Bronka, Camero