fbpx

Nowa Tysiąclatka oddana do użytku

17 października 2015
Komentarze wyłączone
821 Wyświetleń

IMG_006516 października oddano oficjalnie do użytku drogę dojazdową do kraśnickiej strefy ekonomicznej w (przedłużenie al. Tysiąclecia). Wartość całej inwestycji to prawie 10 mln zł. Oprócz zaprojektowania i budowy drogi o długości 2,5 km konieczny był jeszcze wykup gruntów. Prace budowlane rozpoczęto w połowie czerwca i zakończono do końca sierpnia br.

W uroczystości udział wzięli starosta kraśnicki Andrzej Maj, burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk i reprezentujący marszałka województwa radny Sejmiku WL Marek Kos. Wśród zaproszonych gości byli m.in. wojewoda lubelski Wojciech Wilk, wiceminister infrastruktury i rozwoju Marceli Niezgoda, poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, poseł do Sejmu RP Jarosław Stawiarski.

Uzbrojenie terenu kraśnickiej strefy ekonomicznej nastąpiło w 2014 r., jednak wówczas nie było do niego odpowiedniego dojazdu. Z inicjatywą budowy drogi dojazdowej do strefy wystąpił starosta Andrzej Maj. Przedłużenie alei Tysiąclecia –  drogi dojazdowej do kraśnickiej strefy ekonomicznej – to inwestycja Powiatu Kraśnickiego zrealizowana przy współpracy z Miastem Kraśnik i Województwem Lubelskim, z wykorzystaniem środków unijnych (ok. 6,5 mln zł), które udało się zabezpieczyć w 2014 r. na wniosek Zarządu Powiatu i na mocy decyzji Zarządu Województwa. Wartość całej inwestycji to prawie 10 mln zł. Oprócz zaprojektowania i budowy drogi o długości 2,5 km konieczny był jeszcze wykup gruntów. Prace budowlane rozpoczęto w połowie czerwca i zakończono do końca sierpnia br.

Budowa nowego odcinka al. Tysiąclecia wspólnie przez Powiat Kraśnicki (główny inwestor), Województwo Lubelskie i Miasto Kraśnik (wszyscy trzej partnerzy wnoszą wkład finansowy w inwestycję) to jeden z nielicznych przykładów kooperacji samorządów trzech szczebli. Jej celem była poprawa atrakcyjności terenów inwestycyjnych w Kraśniku i wzrost konkurencyjności strefy. – Jestem przekonany, że powstanie drogi podniesie walory inwestycyjne strefy, jej atrakcyjność, zarówno z punktu widzenia przedsiębiorców zewnętrznych, jak i lokalnych – mówi starosta kraśnicki Andrzej Maj. – Będzie również miało pozytywny wpływ na rozwój urbanistyczny tej części Kraśnika, a wielu mieszkańcom ułatwi przemieszczanie się między różnymi dzielnicami miasta.

Starosta podziękował wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do powstania tej inwestycji i pomagały w rozwiązywaniu bieżących problemów; Adamowi Wojtaszkowi, prezesowi firmy Wod-Bud, która zbudowała drogę oraz mieszkańcom i właścicielom okolicznych gruntów, dla którym prace budowlane stanowiły pewne utrudnienie.

Komenatrze zostały zablokowane