fbpx

Ocalić od zapomnienia

27 sierpnia 2015
Komentarze wyłączone
742 Wyświetleń

Marek Grechuta-autor il.J.TyburskiBWA Galeria Zamojska zaprasza na wystawę ilustracji dedykowaną Markowi Grechucie, na którą składają się prace pozyskiwane po organizowanych od ponad 30 lat plenerach ilustratorów. Wystawa zatytułowana jest „Ocalić od zapomnienia – Świat poezji śpiewanej Marka Grechuty”.

Osoba tego właśnie artysty nie jest przypadkowa, gdyż urodził się w 1945 roku właśnie w Zamościu, tu ukończył I Liceum Ogólnokształcące im.Jana Zamoyskiego. Jednak następnym etapem w jego życiu był Kraków, gdzie studiował na wydziale architektury Politechniki Krakowskiej i gdzie na stałe wrósł w artystyczne klimaty miasta, zakładając zespół „Anawa”, współpracując z Janem Kantym Pawluśkiewiczem i wiążąc się m.in. z legendarną „Piwnicą pod Baranami”.

Zorganizowana w Zamościu wystawa poświęcona jest zarówno postaci Marka Grechuty jak i jego repertuarowi. Na wystawie znalazły się prace znanych polskich ilustratorów Elżbiety Gnyp, Andrzeja Heidricha, Janusza Kapusty, Zbigniewa Kołaczka, Wojciecha Kołyszki, Haliny Kuźnickiej, Dariusza Łukasika, Franciszka Maśluszczaka, Aleksandry Michalskiej-Szwagierczak, Serhija Michnowskiego, Adama Niklewicza, Mariana Nowińskiego, Bogusława Orlińskiego, Dariusza Piekuta, Joanny Słupskiej, Stanisława Stacha i Jerzego Tyburskiego.

Prace pochodzą ze zbiorów Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Zamojskiej,

Wystawa prezentowana jest sierpniu, w letniej galerii BWA-GZ „Galeria Grodzka”, przy ul.Grodzkiej 15 w Zamościu.

Komenatrze zostały zablokowane