fbpx

Open Stage 2015

25 maja 2015
Komentarze wyłączone
1 143 Wyświetleń

Tyle narzekamy na bierną lub roszczeniową postawę młodych ludzi. Tymczasem okazuje się, że w przypadku lubelskich studentów ich życie to nie tylko chodzenie na zajęcia na uczelnie i spędzanie czasu z towarzystwem, ale również realizowanie swoich pasji. Najlepszym tego dowodem jest zorganizowana przez Fundację Sztukmistrze oraz Uczelniany Samorząd Studentów KUL impreza „Open Stage”, w której mogą wziąć udział słuchacze prywatnych i państwowych wyższych szkół w Lublinie. W tym roku do finału zakwalifikowało się 16 indywidualnych bądź zespołowych wykonawców specjalizujących się w śpiewie, akrobacji, grze na instrumentach muzycznych, tańcu i gimnastyce artystycznej: Adrian Kieroński, Adrian Zieliński z grupą Akro Tumbling, Diana Slobodianiuk, Marta i Agnieszka Maciocha, Martyna Sabak, Bohdana Sybikovska, Bartosz Pietrzyk, Michał Lech, Natalia Możdżeń, Agnieszka Pulikowska, Marta Chołubek, A NIE ZJEM?! CREW, Aleksandra Oberda, Phunk You, Kurki Trzy, Ostatni Gasi Światło. 

Przy liczącej kilkaset osób widowni jury miało nie lada kłopot o czym świadczyły przedłużające się obrady. Nagrodę Mediów w postaci sesji fotograficznej wyśpiewała Marta Chołubek studiująca grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS. Nagroda Publiczności i tysiąc złotych trafiła w ręce studentki Historii Sztuki KUL – Natalii Możdżeń, niebywale utalentowanej gimnastyczki artystycznej uprawiającej amatorsko ćwiczenia na kole zamocowanym do sufitu za pomocą liny. I w końcu Nagroda Główna i 2 tysiące złotych przypadła akrobatom – Adrianowi Zielińskiemu i grupie AkroTumbling, w skład której wchodzą trzej bracia – Damian, Kamil i Cezary Buczyńscy

O nagrodach zadecydowało profesjonalne jury w składzie: kompozytor i wykonawca Piotr Selim, pedagog artystyczny i teatralny Ewa Celińska-Żukowska, tancerka i choreografka Agata Żółtowska a także założycielka Ladies Quartet, grająca w zespole Teatru Muzycznego w Lublinie – Justyna Żukowska. Z kolei o Nagrodzie Mediów przesądzili lubelscy dziennikarze. Galę poprowadził z dużą swadą i jeszcze większym poczuciem humoru Przemysław Buksiński.

Wydarzenie miało miejsce podczas cyklu imprez studenckich KULTURALIA organizowanych przez studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Open Stage 2015 uzyskało wsparcie Urzędu Miasta Lublin. ( maz )

Foto Jakub Borkowski, Marek Podsiadło

Komenatrze zostały zablokowane