fbpx

Perły Renesansu wręczone

16 sierpnia 2016
Komentarze wyłączone
730 Wyświetleń

Gal_Finalowa_4.ZFFZakończył się 4. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Werdyktem jury statuetkę „Zamość Perła Renesansu” w kategorii najlepszy film dokumentalny otrzymał obraz „Dotknięcie Anioła” w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego. Nagrodą specjalną i statuetką „Zamość Perła Renesansu” przyznaną przez Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” został uhonorowany film „Tacy jak my” w reżyserii Piotra Mularuka i Marii Siniarskiej. Jury przyznało również dwa wyróżnienia – dla filmu: „Czas leśnych kurierów” w reżyserii Bogdana Miszczaka oraz „Cztery życia Lidii Lwow” autorstwa Rafała Mierzejewskiego. Nagrodę Publiczności 4. Zamojskiego Festiwalu Filmowego otrzymał film ”Dotknięcie Anioła” w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego. To druga nagroda, przyznana tej produkcji podczas tegorocznych „Spotkań z historią”. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej Gali Finałowej, która miała miejsce na Rynku Wielkim w Zamościu.

Czwartą edycję Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” otworzył film Jerzego Zalewskiego „Historia Roja”. Gościem specjalnym uroczystości był Michał Lorenc. Artysta otrzymał Grand Prix festiwalu – statuetkę „Zamość Perła Renesansu” za wybitne zasługi dla polskiej kinematografii historycznej. Kompozytor napisał muzykę do ponad 175 filmów (jednym z nich jest „Historia Roja”), seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Współpracował z najlepszymi reżyserami z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii i USA. Wielokrotnie nagradzany. Z publicznością festiwalową w Zamościu artysta rozmawiał o muzycznych inspiracjach oraz filmach, w których można usłyszeć jego kompozycje.

W programie festiwalu poza konkursowymi i pozakonkursowymi  pokazami filmowymi miały miejce , projekcje plenerowe na Rynku Wielkim, recital Lecha Dyblika „Towarzysze czas wstawać!”, wieczór z piosenką historyczną i filmową, spotkania z twórcami a także koncert Ani Dąbrowskiej podczas gali finałowej.

Komenatrze zostały zablokowane