fbpx

Premiera spektaklu "The Hideout/Kryjówka"

16 września 2014
Komentarze wyłączone
714 Wyświetleń

no_3_96dpi_for_web

„Kryjówka” to historia osobista, spektakl, który podróżuje, pracownia pamięci, spotkanie. Aby ujawnić kryjówkę, należy do niej wejść, do wewnątrz i wtedy znajdujemy się blisko. 

Scena – mieszkanie, w którym na moment znów ożywają historie niechciane, wyciągnięte z szafy, zapomniane. Splątane opowieści o ukrywanych i ukrywających, dotąd zamiatane pod dywan i chowane po kątach. W ukryciu, potajemnie, na ścianach i pod sufitem pojawiają się kolejne historie, a w ich plątaninie jasnowidząca Aniela Anyżko, Apolonia/Zosia i Irena Solska – wybitna aktorka Międzywojnia, która ocaliła przed zagładą wielu Żydów. Zmagająca się z chorobą, ale bezustannie marząca o powrocie na scenę, wielka aktorka ratująca małe dziewczynki. To dzięki naszemu spotkaniu w Kryjówce, w mieszkaniu Ireny Solskiej, dziewczęta wciąż mają szansę przeżyć.

Wydarzenie jest częścią europejskiego projektu teatralnego „Songs of My Neighbours” realizowanego przez trzy zespoły artystyczne: z Polski, Cypru i Włoch.

 

20.09.2014 r. (sobota), godz. 19.00
Sala Czarna

reżyseria: Paweł Passini; scenariusz: Patrycja Dołowy; projekcje: Maria Porzyc; scenografia: Zuzanna Srebrna; kostiumy: El Bruzda;występują: Patrycja Dołowy, Joanna Kaczmarek, Daniel Moński, Beata Passini, Paweł Passini, Maria Porzyc, Katarzyna Tadeusz, Judy Turan; plakat: Michał Jadczak

Komenatrze zostały zablokowane