fbpx

Pulavian Blues Festival

27 marca 2014
Komentarze wyłączone
712 Wyświetleń

jbboDzień 15 marca 2014r nie bez przyczyny można określić kulturalną ucztą dla fanów bluesa. Tego dnia od godz. 11.00 w Klubie SMOK, działającym w budynku Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” królowała muzyka bluesowa.

Pulavian Blues Festival odbył się w naszym mieście już po raz siódmy. Dodatkowym elementem festiwalu był odbywający się od dwóch lat Przegląd Zespołów Bluesowych. W tym roku jury, po wstępnej kwalifikacji odbywającej się drogą elektroniczną, na żywo przesłuchało 4 zespoły pochodzące z różnych stron Polski. Na scenie wystąpił zespół Blues Time z Warszawy, Krzysztof Demucha Trio Lubartowa, The Piszczors z Otwocka oraz zwycięzca Przeglądu zespół LEVI z Krakowa. Laureaci zachwycili jury szczególną wrażliwością i kulturą muzyczną oraz spójnością brzmienia. Na szczególną uwagę zasługiwał z pewnością głos wokalistki Katarzyny Miernik oraz świetny harmonijkarz Bartosz Łuczyński. Nagrodzona kapela w nagrodę miała możliwość wystąpienia jako support przed wspaniałymi
gwiazdami bluesa: Beatą Kossowską oraz Stanleyem Breckenridge&JBBO.

Wieczorne koncerty zachwyciły przybyłych gości swoją oryginalnością i niesamowitym klimatem do tego stopnia, że wieczór bluesowy stał się nieoczekiwanie nocą z bluesem.

Tekst i foto Katarzyna Samorek

levi kossowska

Komenatrze zostały zablokowane