fbpx

Siła ducha, czyli Carte Blanche w Lublinie

22 lutego 2014
Komentarze wyłączone
710 Wyświetleń

carte blanche21 lutego w lubelskim hotelu Victoria odbyła się konferencja prasowa inaugurująca zdjęcia do filmu Carte Blanche w reżyserii Jacka Lusińskiego, inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami z życia lubelskiego nauczyciela historii, Macieja Białka,

który stopniowo traci wzrok. Bohater dzieli się tą informacją jedynie ze swoim przyjacielem, jednak ukrywając ją przed innymi. Każdego dnia podejmuje walkę, chcąc pozostać ze swoimi uczniami. Odtwórca głównej roli Andrzej Chyra przyznaje, iż mimo, że czyta wiele scenariuszy, ten w wyjątkowy sposób go przyciągnął i poruszył. Reżyser Jacek Lusiński potwierdził wcześniejsze informacje o tym, że większa część filmu kręcona będzie w Lublinie, gdzie wykorzystane zostaną m. in. budynki dwóch lubelskich liceów. Carte Blanche, jak również zaznacza Jacek Lusiński, to film, w którym Lublin będzie Lublinem, co zostanie zaznaczone m.in. w dialogach bohaterów. Większość osób grających uczniów to statyści pochodzący z Lublina. Dni zdjęciowe mają potrwać około miesiąca.

Oprócz Andrzeja Chyry na ekranie będziemy mogli zobaczyć: Akradiusza Jakubika, Urszulę Grabowską, Dorotę Kolak, Wojciecha Pszoniaka, Marię Chwalibóg, Jerzego Rogalskiego, Ewę Bakalarską i Annę Nowak. Producentem filmu jest Leszek Bodzak z Aurum Film z Lublina. Fabuła otrzymała dofinansowanie Lubelskiego Funduszu Filmowego. Premiera filmu planowana jest jesienią.

 

Tekst i foto Michalina Woźniak

 

Komenatrze zostały zablokowane