fbpx

„Spinacz” ostatecznym logotypem CSK

28 lipca 2015
Komentarze wyłączone
642 Wyświetleń

Ogłoszenie wyników konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Centrum Spotkania Kultur wzbudziło powszechną dyskusję. Odchodząc od kwestii walorów estetycznych i funkcjonalności logotypu, autorstwa Agaty Wrześniewskiej (zwyciężczyni), w decyzji dopatrywano się również złamania regulaminu konkursu, ze względu na fakt, że projekt ten powstał rok wcześniej jako praca dyplomowa. Prawdopodobnie wpłynęło to na decyzję autorki, która postanowiła zrezygnować z podpisania umowy na dalszą współpracę, o czym w dniu 28 lipca oficjalnie poinformował dyrektor CSK, Piotr Franaszek. Zgodnie z regulaminem, w takiej sytuacji zadanie to zostanie powierzone laureatowi drugiego miejsca – Pawłowi Miszewskiemu z Warszawy, którego logotyp przypomina spinacz biurowy.

Jak czytamy w oświadczeniu: Autorka swoją decyzją dała wyraz sprzeciwu wobec wrogich pomówień i komentarzy pod jej adresem, które my również potępiamy. Jednocześnie Pani Agata podkreśliła, że w swojej decyzji kieruje się dobrem Instytucji i potrzebą budowania dobrych opinii wokół jej pracy na początku ścieżki zawodowej.

Zaznaczamy, że wyniki konkursu pozostają bez zmian, a Agata Wrześniewska w przyszłości będzie współpracować z instytucją przy innych projektach.

Komenatrze zostały zablokowane