fbpx

Świdnik Jazz Festival

7 listopada 2014
Komentarze wyłączone
927 Wyświetleń

jazz1Już 8 listopada rozpocznie się XIII edycja Świdnik Jazz Festival. Dotychczasowych dwanaście edycji imprezy okazało się wielkim sukcesem artystycznym i organizacyjnym, o czym świadczy liczne grono stałych odbiorców, a przede wszystkim udział w festiwalu międzynarodowych gwiazd takich jak: Elvin Jones, Tania Maria, Branford Marsalis, chicagowski mistrz bluesa Carlos Johnson, Universal Supersession, Peter Erskine oraz czołówki polskiego jazzu w osobach Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Szukalskiego, Włodzimierza Nahornego, Urszuli Dudziak, Anny Marii Jopek, Leszka Możdżera czy Ewy Bem.

Nad całością imprezy objął swój osobisty patronat artystyczny legendarny perkusista Elvin Jones, co jest wydarzeniem bez precedensu w historii europejskiego jazzu.

W ramach tegorocznej edycji imprezy zaplanowano4 koncerty jazzowe z udziałem zespołów:

08.11.2014 r.

godz. 17:00 – SchockolaD

ShockolaD to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ukraińskich działających w sferze muzyki świata, grając regularnie w wielu salach koncertowych. Zespół to mieszanka różnych stylów, improwizacji, oryginalnych pomysłów i motywów, które znajdują się w świadomości ukraińskich muzyków.

godz. 20:00 – Poluzjanci

Zespół został założony przez studentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W jego składzie znaleźli się: Kuba Badach (wokal), Piotr Żaczek (gitara basowa), Przemysław Maciołek (gitara), Robert Luty (perkusja), Tomek Szymuś (klawisze).

09.11.2014 r.

godz. 17:00 – Wojtek Mazolewski Quintet

Wojtek Mazolewski Quintet łączy tradycję z nowoczesnością, od wielu lat urzeka publiczność  na całym świecie swoim niepowtarzalnym, muzycznym alfabetem.  Jako pierwszy zespół jazzowy dotarł na Listę Przebojów Programu Trzeciego,  gdzie utwór „Newcomer” utrzymywał się w zestawieniu przez kilka tygodni. 

godz. 20:00 – Włodek Pawlik Trio

Włodek Pawlik pianista i kompozytor, w którego dorobku znajdują się 24 autorskie płyty, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów a jego działalność koncertowa i dorobek fonograficzny zyskały szerokie uznanie wielu opiniotwórczych międzynarodowych mediów. W tym roku Włodek Pawlik za album “NIGHT IN CALISIA” odebrał statuetkę GRAMMY za najlepszy album dużego zespołu jazzowego – jest to pierwsza w historii nagroda GRAMMY dla polskiego jazzu.

Lajf ma przyjemność patronować wydarzeniu, do zobaczenia!

Komenatrze zostały zablokowane