fbpx

Święto Frampola

29 lipca 2014
Komentarze wyłączone
873 Wyświetleń

FrampolZakończyło się kolejne, coroczne święto Frampola. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę lipca mieszkańcy Gminy Frampol i okolicznych miejscowości tłumnie zawitali na stadion KS „Włókniarz”. Dzień wcześniej, w ramach obchodów dni miejscowości, zorganizowany został rodzinny blok rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży.

Pierwszy dzień Dni Frampola 2014 upłynął pod znakiem gier i zabaw sportowych. Blok sportowy rozpoczęły Mistrzostwa Gminy Frampol w tenisie ziemnym o Puchar Burmistrza Frampola. Zwycięzcy odebrali z rąk Burmistrza Tadeusza Niedźwieckiego puchary i nagrody.

Przez następne godziny, już na boisku KS „Włókniarz”, przeprowadzane były konkurencje dla najmłodszych. Uczestniczyło w nich około 200 najmłodszych. Dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej zorganizowane zostały konkurencje: sprawnościowe tory przeszkód czy rzuty do celu.

    W niedzielę odbyły się główne uroczystości Dni Frampola, organizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Na scenie przy placu KS „Włókniarz” blok artystyczny otworzyły występy najmłodszych wychowanków Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu: dziecięce zespoły taneczne pod kierownictwem Anny Oleszczak oraz solistki: Agnieszka Łozińska, Aleksandra Jasińska, Ala Ożga. Następnie zaprezentowały się: Chór Parafii i M-GOK, Zespół Kabaretowy Klubu Seniora, Zespół Folklorystyczny “Smorynianki” ze Smorynia, Zespół Folklorystyczny „Żurawina” z Korytkowa Małego, Zespół Folklorystyczny z Sokołówki, Zespół Wokalny GOSPA z Karolówki, Chór Seniora z Frampola. Wiersz deklamowała Dominika Polak.

    Po rodzimych wykonawcach przyszła pora na gości. Zagrała młodzieżowa kapela ludowa z Albigowej „Hop Siup”, z programem cyrkowym dla dzieci wystąpili artyści ze Lwowa „Leopolis”, koncert rewii kabaretowej dał Viva Miraż. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody Art Models z Lublina. Gwiazdy wieczoru – Milano i Taraka – zgromadziły przed sceną kilka tysięcy osób, a imprezę zakończyła zabawa z zespołem Masterfox.

    Oprócz atrakcji artystycznych i kulinarnych dla mieszkańców zostały zorganizowane punkty informacyjne firm produkujących „zieloną energię”.

– Dwudniowe Dni Frampola stały się już tradycją. Pierwszy dzień to duża atrakcja zarówno dla najmłodszych jak i dla rodziców. Niedzielny program artystyczny przyciągnął bardzo dużo osób. Wprawdzie przytrafiły się drobne problemy techniczne – za co przepraszamy – ale mieszkańcy dobrze się bawili.  – mówi Burmistrz Tadeusz Niedźwiecki,  już teraz zapraszając wszystkich na przyszłoroczne Dni Frampola.

foto: UG Frampol

Komenatrze zostały zablokowane