fbpx

Szkoła za zamkniętymi oczami – czyli poruszający „Carte Blanche” premierowo w ramach cyklu „Kino na Obcasach”

14 stycznia 2015
Komentarze wyłączone
584 Wyświetleń

apmo-KnO-styczen-CarteBlanche (1)Kolejna odsłona cyklu „Kino na obcasach” w Multikinie z filmem„Carte Blanche”. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury –  ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok.Styczniowe Kino na Obcasach już 27 stycznia o 20.00 w Multikinie w Galerii Olimp.

Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem zewnętrznym problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

Andrzej Chyra przed rozpoczęciem zdjęć do filmu powiedział: „To poruszający, ludzki scenariusz. Chyba najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego”. Aktor podkreślał także, że film ten może być głosem w ważnej dyskusji społecznej.

Seans jest tylko i wyłącznie dla Pań. Przed seansem przygotowane będą atrakcje, do wygrania będą między innymi: kolacja dla dwóch osób w Hotelu Ilan, karnety na siłownie, wyjściówki na squash’a, vouchery na usługi kosmetyczne, karnet na zajęcia pole dance oraz wiele wiele innych.

Aby zdobyć podwójne zaproszenie na wydarzenie prosimy o dokończenie zdania: Moją przyjaciółkę najbardziej cenię za… Prosimy o wysyłanie maili na adres: redakcja@lajf.info. Najbardziej kreatywna odpowiedź zostanie wyróżniona. Prosimy o dołączenie swoich danych.

Komenatrze zostały zablokowane