fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

"Volta" na 700-lecie Lublina

11 maja 2016
Komentarze wyłączone
780 Wyświetleń

DSCF7886-02Wielkimi krokami zbliżają się obchody 700 rocznicy nadania Lublinowi praw miejskich. Według zapowiedzi przez cały 2017 rok możemy spodziewać się wielu atrakcji uświetniających to wydarzenie. Perełką wśród nich może okazać się premiera filmu przygotowanego specjalnie na tę okazję , pt. “Volta”, w reżyserii i według scenariusza Juliusza Machulskiego.

Akcja filmu fabularnego “Volta” rozgrywać się będzie w Lublinie. W głównych rolach zobaczymy m.in. Andrzeja Zielińskiego, Olgę Bołądź, Aleksandrę Domańską, a także Tomasza Kota , Roberta Więckiewicza i Marcina Dorocińskiego. Juliusz Machulski, na konferencji zapowiadającej realizację filmu, przyznał, że z racji lat młodości spędzonych w Lublinie, z dużą przyjemności zrealizuje tutaj tę produkcję. Sprzyjają temu atuty architektury Starego Miasta. Reżyser dodatkowo podkreślił, że Lublin jest według niego bardzo fotogenicznym miastem, zróżnicowanym i plastycznym, pełnym landmarków, czyli czyli charakterystycznych obiektów.

DSCF7880-02“Volta” to przewrotna komedia łotrzykowska z historią w tle. Reżyser zapowiada, że w pewnym stopniu będzie podążał w realizacji za stylem innych jego filmów np. Vabank czy Vinci. W scenariuszu, którego akcja rozgrywa się głównie we współczesnym Lublinie, widz znajdzie historyczne retrospekcje, zagadkę, oryginalną intrygę, zabawne dialogi i postacie z charakterem. Kanwą filmu jest historia pewnego przedmiotu, który ewokuje ważne sceny historyczne. Reżyserowi bardzo zależy na zachowaniu oryginalnego klimatu, a także przekazaniu wiedzy historycznej i dużej dawki humoru. Nazywany królem polskiej komedii, Juliusz Machulski, zapowiedział premierę filmu na pierwszy kwartał przyszłego roku, zdjęcia zaś rozpoczną się już w sierpniu i potrwają do końca września.

Producentem filmu jest Studio Filmowe Zebra, które istnieje od 28 lat i wyprodukowało 40 filmów fabularnych i 4 seriale telewizyjne, w tym m.in. Vinci, Kołysanka, Dzień świra, Dług, Kiler, W ciemności, Psy, Kroll.

Jak powiedział obecny na konferencji prezydent miasta Krzysztof Żuk, film jest najlepszą promocją miasta, dlatego też  otrzyma wsparcie finansowe od miasta, w wysokości 900 tys. zł. – To już kolejna tak duża produkcja, w której Lublina zagra główną rolę. Cieszy fakt, że film wpisze się w planowane na rok 2017 obchody jubileuszu nadania praw miejskich Lublinowi i właśnie z tego względu postanowiliśmy finansowo wesprzeć projekt filmu, w ramach środków z Lubelskiego Funduszu Filmowego- powiedział Krzysztof Żuk.

DSCF7885-02

 

Komenatrze zostały zablokowane