fbpx

WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – BLISKIE SPOTKANIA Z NAJWAŻNIEJSZYMI NAZWISKAMI ŚWIATA MUZYKI

19 października 2015
Komentarze wyłączone
773 Wyświetleń

FB-BANER-300x111 (1)Mracek, Partyka, Długosz – oto tegoroczni goście Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata. Początek  już 7 listopada!

Wszystkie Strony Świata to festiwal, którego głównym profilem jest różnorodna muzyka przedstawiona w możliwie jak najlepszych wykonaniach. Zależy nam, aby ukazywać ciekawe, nieznane szerszej publiczności projekty, przedstawiać zarówno znanych artystów, jak i młode talenty świata muzycznego – nie tylko z Polski, ale i całego świata. Podczas tegorocznej edycji zagoszczą u nas m. in. takie nazwiska jak Jan Mracek – znakomity czeski skrzypek, Marcin Partyka – młody talent polskiej muzyki czy uznawany przez krytyków za jednego z najlepszych flecistów Łukasz Długosz”- podkreśla Adam Klocek, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Szósta edycja gwarantuje więc nie tylko przeżycie niesamowitych muzycznych emocji, ale także możliwość bliskiego spotkania z ulubionymi twórcami, którzy swoją sztuką potrafią wzruszać i zadziwiać. To także miejsce poznania obiecujących muzyków, takich jak Młoda Polska Filharmonia – młodzieżowa orkiestra złożona z najbardziej utalentowanych uczniów i studentów szkół muzycznych w wieku 16-21 lat. Natomiast podczas koncertu realizowanego przez Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” posłuchamy wykonania uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I St. im. Romualda Twardowskiego w Puławach, którzy w przyszłości mogą okazać się najważniejszymi nazwiskami sceny muzycznej w Polsce a może i na całym świecie.

Wszystkie Strony Świata dbają o szeroki repertuar. „Jak co roku, oprócz klasyki, usłyszymy sporo muzyki kameralnej i offowej, aby słuchacze Puławskiego Festiwalu Muzycznego mogli doświadczyć dosłownie wszystkich stron świata muzyki” – dodaje Adam Klocek. Festiwal kierowany jest zarówno do młodego i jak i starszego widza, miłośników ambitnej muzyki o wysokich oczekiwaniach względem kulturalnych rozrywek, ludzi otwartych na nowe wyzwania i eksperymenty.

Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu oraz do śledzenia nas na facebooku. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!

www.festiwalwss.pl/program

www.facebook.com/WszystkieStronySwiata

Komenatrze zostały zablokowane