WAŻNE
Inwestowanie w nieruchomości (Luty 20, 2019 8:48 am)
Wypoczynek pod śniegową pierzynką (Luty 19, 2019 12:30 pm)
Koniec lotów z Lublina do Monachium (Luty 18, 2019 1:48 pm)

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

FALKON

12 października 2018 - 14 października 2018

Współcześnie zainteresowanie kulturą słowiańską przeżywa renesans – widzimy to w grach komputerowych, w powstającej literaturze i szeroko rozumianej popkulturze. W tym roku na Falkonie sięgniemy głęboko do naszych korzeni – program będzie nawiązywał do Słowian, którzy wieki temu osiedlili się na terenie współczesnej Polski. Wszystkie media przedstawiają Słowian na swój sposób, a my w tym roku chcielibyśmy umożliwić uczestnikom zobaczenie Słowian z różnych stron. Z tego względu nie zabraknie prelekcji popularnonaukowych, warsztatów, paneli z autorami, spotkań z przedstawicielami świata naukowego czy nawet odpowiedniej oprawy muzycznej.

Mówiąc o Falkonie, nie można zapomnieć o larpach i RPG. W tym roku, jak zwykle, odbędzie się NeRd – konkurs na najlepszego gracza. Konwent będzie również gościł Larpowe Laury – konkurs na najlepszą grę typu LARP. Oprócz konkursów przewidujemy również larpy i sesje odbywające się poza nimi, by wszyscy zapaleńcy mieli okazję spędzić czas na wybrany przez siebie sposób.

Tegoroczny Falkon to także powrót pełnowymiarowej sceny, w programie której znajdzie się wiele niesamowitych wydarzeń. Między innymi koncerty zespołów: „Żywiołak”,  „Ethnopolia”, „Ursa” czy „6BM”. Dla fanów cosplayu, jak co roku przewidujemy KOSplay – konkurs na najlepszy cosplay na konwencie, który w tym roku powraca do swojej pierwotnej formy. Szykujcie piankę EVA i gorący klej, październik się zbliża.

Rok 2018 to także Jubileusz 10-lecia działalności słynnej projektantki mody – Barbary Dumańskiej, która przyszykowała dla naszych uczestników wiele niespodzianek.

Nie zabraknie pokazów tańca, występów grup teatralnych czy pokazów pirotechnicznych z użyciem techniki LED grupy „Nizar”. Jednym z nowych punktów programu jest „Konkurs Talentów”, do którego wkrótce ogłosimy nabór. Klasycznym dopełnieniem atrakcji scenicznych będzie Falkon Arena, na której odbędą się  pokazy sztuk walk oraz rekonstruktorów historycznych.

Nie zabraknie również Games Roomu, który najbardziej wytrwałym może zapewnić rozrywkę na cały konwent. Atrakcji będzie mnóstwo i nie możemy się doczekać, żeby wszystkie Wam je zaproponować! Do zobaczenia na Falkonie!

Mamy nadzieję, że przygotowany program spełni Wasze oczekiwania i będziemy wspólnie bawić się podczas XIX edycji Festiwalu Fantastyki Falkon.

Wspólnie bądźmy świadkami wschodu słowiańskich mitów!

Program i więcej informacji:

Program

 

Szczegóły

Start:
12 października 2018
Koniec:
14 października 2018

Miejsce

Targi Lublin S.A.
ul. Dworcowa 11
Lublin,
+ Google Map