WAŻNE
Lublin na stulecie niepodległości (Listopad 14, 2018 8:42 am)
Dlaczego warto podróżować samolotami? (Listopad 9, 2018 11:29 am)
Wolny jak ptak (Listopad 9, 2018 11:09 am)
Rocznica potyczki pod Opolem (Listopad 9, 2018 10:33 am)

Śladami Singera

13 lipca 2018
221 Wyświetleń

Przed nami niezwykła podróż po dwunastu m.in. roztoczańskich miejscowościach. Ośrodek „Teatr NN – Brama Grodzka” w Lublinie już po raz ósmy organizuje artystyczno-edukacyjny festiwal „Śladami Singera”. Podobnie jak w poprzednich latach przewodnikiem po świecie sztuki jest wykreowana przez pisarza B.I.Singera postać Jaszy Mazura, głównego bohatera powieści „Sztukmistrz z Lublina”, który podróżował wozem przypominającym cygański tabor po miasteczkach Lubelszczyzny prezentując swoje magiczne i akrobatyczne sztuczki.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie ośrodka poznaliśmy szczegóły tegorocznego wydarzenia. Międzynarodowa trzynastoosobowa grupa sztukmistrzów odwiedzi miejsca, o których Singer pisał na stronach swoich książek. W programie znajdą się m.in. widowiska z elementami teatru, cyrku, tańca, fire show i muzyki przywołują postaci literackich bohaterów Singera oraz  zapomniany świat przedwojennego sztetl przywołując jego przedwojenną atmosferę i historię.

Festiwal odbędzie się w dniach 16 -28 lipca 2018, a na jego trasie znajdą się takie miejscowości jak: Chełm, Piaski, Szczebrzeszyn, Krasnobród, Józefów, Biłgoraj, Tyszowce, Janów Lubelski, Bychawa, Kraśnik, Kock oraz Lublin.

Zostaw komentarz