fbpx
centralny plac zabaw

1 sierpnia rusza Centralny Plac Zabaw!

20 lipca 2020
497 Wyświetleń

1 sierpnia startuje Centralny Plac Zabaw – letnie miejsce na mapie Lublina wypełnione warsztatami, najlepszą muzyką, spektaklami i innymi kreatywnymi propozycjami dla osób w każdym wieku.

Udział wezmą artyści i animatorzy różnych dziedzin sztuki, którzy zarażą uczestników swoimi pasjami pokazując nowe umiejętności. Na Wirydarza, którego scena scena oddana będzie muzyce, teatrowi, improwizacji teatralnej i jej niezwykłemu połączeniu z filmem. Organizatorzy przygotowali też warsztaty i spektakle dla całych rodzin. Część tegorocznego programu wyłoniona została w otwartym naborze projektów, aby wspomóc artystów i animatorów w nowej rzeczywistości po miesiącach zamknięcia instytucji kultury.

Znaczną częścią tegorocznego programu Centralnego Placu Zabaw są koncerty. Po kilku miesiącach ciszy na scenach, organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele ciekawych propozycji. Większość z nich to premierowe projekty – takie, których z powodu izolacji nie mieliśmy jeszcze okazji usłyszeć na żywo – lub takie, które zostały właśnie w tym czasie stworzone. Zespół Tęskno w akompaniamencie kwartetu smyczkowego; Baasch z niezwykłym, pierwszym w karierze polskojęzycznym materiałem; Marek Dyjak z utworami z albumu „Piękny instalator” czy Jazzpospolita w nowym, odświeżonym składzie – to tylko część artystów, których muzyka wypełni Wirydarz. Usłyszymy też muzyków lubelskiej sceny muzycznej, m.in. premierę albumu „Dzwoń po nadzór” zespołu Hai czy koncert Czułej Obserwacji.

Tegoroczną nowością jest Studio 12 – telewizyjne studio Centralnego Placu Zabaw. W Wirydarzu Centrum Kultury przy łyku orzeźwiającej kawy będziecie mogli posłuchać wywiadów na żywo. Rozmówcami będą inspirujący ludzie związani z lubelską kulturą, którzy podzielą się najróżniejszymi opowieściami, podpowiedzą także, co można robić latem w mieście.

Centralny Plac Zabaw
1-30 sierpnia 2020
Centrum Kultury w Lublinie

Centralny Plac Zabaw – start! – sprawdź program otwarcia

Opisy wszystkich wydarzeń znajdziecie w zakładce Wydarzenia naszej strony internetowej.

Każdy uczestnik wydarzenia zostanie poproszony o wypełnienie oświadczenia o stanie swojego zdrowia zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.

Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa uczestników.
Regulamin funkcjonowania Centrum Kultury w związku z organizacją imprez i wydarzeń kulturalnych w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

Źródło: CK w Lublinie

Czytaj też: Pełnowymiarowa sala gimnastyczna dla I LO „Staszica”

Zostaw komentarz