fbpx

10. Przegląd Filmowy ALCHEMIA KINA Promocja Polskiego Filmu

14 listopada 2022
351 Wyświetleń

Katarzyna Figura – wybitna i niepowtarzalna aktorka o niesłabnącej od lat popularności oraz Adam Woronowicz – aktor, którego nie sposób zaszufladkować, ani przypisać do określonego gatunku filmowego będą gośćmi 10. Przeglądu Filmowego „Alchemia Kina” Promocja Polskiego Filmu. Spotkania z twórcami poprowadzi Łukasz Maciejewski – publicysta i krytyk filmowy. W alchemicznym repertuarze: „Chrzciny” oraz „Orzeł. Ostatni patrol”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2022 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

„Chrzciny” – słodko-gorzka komedia obyczajowa w gwiazdorskiej obsadzie, osadzona w czasach PRL-u. W roli głównej: Katarzyna Figura, wcielająca się w postać kobiety, która dla rodziny zrobi dosłownie wszystko. Towarzyszą jej: Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt, Michał Żurawski i in.

„Orzeł. Ostatni patrol” to spektakularna produkcja o legendarnym okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki. Film z udziałem Adama Woronowicza.

  • 21.11.2022 | 18:30 | Pokaz filmu Chrzciny oraz spotkanie z aktorką Katarzyną Figurą
  • 22.11.2022 | 19:30 | Pokaz filmu Orzeł. Ostatni patrol oraz spotkanie z aktorem Adamem Woronowiczem

Źródło: Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu

Zostaw komentarz