fbpx

11. Festyn “Pasje ludzi pozytywnie zakręconych”

14 czerwca 2021
825 Wyświetleń

W niedzielę, 13 czerwca 2021 r., na terenie Placu Litewskiego w Lublinie, odbyła się 11 edycja Festynu “Pasje ludzie pozytywnie zakręconych”. Na poszczególnych stanowiskach swoje zbiory prezentowali hobbyści m.in. z dziedziny historii, wojskowości, dawnej i obecnej, motoryzacji.

Zawitali członkowie Stowarzyszenia Krzewienia Wiedzy Historycznej Lubelska Chorągiew Husarska, biorący udział w rekonstrukcjach historycznych. Nie zabrakło też miłośników kultury sarmackiej, z przykładami strojów, przedmiotów codziennego użytku oraz broni.

Pojawił się też pan Henryk Świerszcz, który od 40 lat kolekcjonuje zabytkowe telefony, łącznice i dalekopisy, prezentując drobną, lecz imponującą część swoich zbiorów.

Deszcz i wiatr przeszkodziły organizatorom w trakcie wydarzenia, ale uczestnicy festynu dzielnie chowali się pod okolicznymi daszkami w oczekiwaniu na poprawę pogody. Nie tak łatwo wystraszyć pasjonatów. Zwłaszcza, że obecni byli żołnierze.

To tylko kilka z wielu atrakcji tegorocznego festynu. Był jeszcze czerwono-żółty Citroen 2CV z rocznika 1990, którego dumnym właścicielem jest pan Tomasz Łozowski oraz rodzimy przykład czterech kółek – Żuk 6×6, zbudowany przez Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej z Politechniki Lubelskiej.

Organizatorem festynu było Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin. Impreza odbywała się przy współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Lublin.

(ann)

Zostaw komentarz