fbpx

40. Europejska Konwencja Żonglerska

25 lipca 2017
1 034 Wyświetleń
W ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin, w dniach 22-30 lipca, w Lublinie odbywa się 40. Europejska Konwencja Żonglerska, największe na świecie i najbardziej prestiżowe wydarzenie środowiska żonglerów amatorów-hobbystów, artystów nowego cyrku i artystów ulicy.
Każdego roku konwencję odwiedzają artyści z całego świata. Po raz drugi EJC odbywa się w Lublinie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Sztukmistrze. Konwencja zaczęła się od Parady oraz Nocy Ognia rozpoczęły EJC 2017. Barwna i roztańczona parada żonglerów, akrobatów, monocyklistów wyruszyła z terenu Parku Ludowego i przeszła ulicami Lublina aż do placu Litewskiego. Kolorowe kostiumy, mieszały się z muzyką Sambasim i fruwającymi w powietrzu rekwizytami! Paradę zwieńczył specjalny spektakl otwierający 40. Europejską Konwencję Żonglerską – Gandini Juggling „8 songs”, „Gibbon”. Wieczorem odbyła się Noc Ognia, czyli program pokazów ogniowych – równolegle na trzech scenach w Centrum Miasta.

Przed nami kolejne dni pełne wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Do Lublina zawitali jedni z najbardziej uznanych twórców nowego cyrku, którzy wystąpią dla lubelskiej publiczności. Organizatorzy spodziewają się 3000 uczestników EJC z całego świata. Podczas Konwencji odbędzie się ponad 100, w większości dostępnych bezpłatnie, wydarzeń, m.in. Gala Fireshow, spektakle namiotowe: żonglerskie, akrobatyczne, pokazy latającego trapezu, warsztaty mistrzowskie i dla początkujących, igrzyska i zawody, pokazy Open Stage i Street Show.
Na większość wydarzeń dostępne są bezpłatne wejściówki do pobrania na portalu evenea.pl dzień przed wydarzeniem.

Zostaw komentarz