fbpx

2. Lubliner Festival — Festiwal Kultury Żydowskiej

2 sierpnia 2021
587 Wyświetleń

2. Lubliner Festival — Festiwal Kultury Żydowskiej odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2021. Miejscem świętowania tej niezwykłej kultury będą Centrum Kultury w Lublinie, Jeszywas Chachmej, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim oraz przestrzenie Lublina.

Jeden z festiwalowych wieczorów uświetni występ izraelskiej grupy Boom Pam. Boom Pam to zespół, który pochodzi z Tel Awiwu. W ich kompozycjach miesza się śródziemnomorski rock i muzyka surfingowa. Artyści mają na kącie już 3 krążki. Nagrali też kilka izraelskich singli, dorzucając do repertuaru muzykę filmową. Grupa koncertowała m.in. w Europie, USA, Kanadzie, Meksyku, RPA i Japonii. W Lublinie, w ramach 2. Lubliner Festivalu, zagrają razem z Ravidem Kahalani z Yemen Blues.

Lubliner Festival to również edukacja. Wśród nich znalazły się zajęcia wokalne Lubliner zing z pianistką Teresą Wrońską, będące okazją do wspólnego śpiewania oraz poznania kilku słów z języka jidysz. Kolejny warsztat skupi się wokół muzyki klezmerskiej. Gatunek, który ma swoje korzenie w muzyce obrzędowej, obecnie miesza się z jazzem, folkiem, elektroniką, a nawet z funkiem. Lubliner szpil – warsztaty klezmerskie poprowadzi zespól BUM BUM ORKeSTAR, który od lat włącza ten nurt do swojego repertuaru. W programie znalazły się również zajęcia dedykowane tylko kobietom. Odbędą się jeszcze inne zajęcia, m.in. samoobrony. Kinomani także nie będą się nudzić. W repertuarze znalazły się dwa filmy: “Ten Lublin…” i „Falenicka Atlantyda”

Szczegółowe opisy wydarzeń dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce Wydarzenia.

(ann)

foto Centrum Kultury w LublinieZostaw komentarz