Refleksja nad światem natury, tak rzadko pamiętanym przez nas w czasach, w których żyjemy, skłoniła Jerzego Liniewicza i Andrzeja Samborskiego do uwiecznienia go w formie sztuki. Zaprojektowana przez nich wystawa to współgrająca ze sobą, pobudzające zmysły, fotografie i wiersze. Autorzy zapraszają na wystawę zatytułowaną „Zwierzę się Wam”, która ma miejsce w Galerii Ratusz przy Placu Łokietka 1. Wystawę można oglądać do 24 lutego.
Jerzy Liniewicz – niezależny fotograf z zamiłowania, filozofujący socjolog z wykształcenia. W świecie stara się odnaleźć, a w fotografii oddać, przede wszystkim poprzez różne przejawy energii życia. Przez wiele lat fotografował ludzi i wydarzenia (m. in. na potrzeby prasy lokalnej, ogólnopolskiej i zaprzyjaźnionych instytucji). Ostatnio coraz bardziej zafascynowany przyrodą miasta, bo to natura jest w tej chwili najważniejszym tematem fotografii autora. Przyroda to inspiracja, a także azyl od codzienności, hałasu i nie zawsze przyjaznego świata ludzkiego. Ponadto bardzo dużo się w niej dzieje, jest piękna, kolorowa, choć i bezwzględna, a wszystko to budzi żywe emocje. To raj dla fotografa, ale i twórcze wyzwanie. Autor stara się, by jego zdjęcia były – jak sam mówi – nieporuszone, ale poruszające, by wyglądały jak najbardziej naturalnie, a u oglądających wywołały radość, uśmiech, zdziwienie i dawały relaks. Większość zdjęć wykonuje na terenie LSM (gdzie mieszka na Osiedlu Piastowskim), chcąc wypromować szerzej ideę dostrzegania piękna przyrody najbliżej nas i postawę troski o nią. Uwielbia spacery ze swoim psem, adoptowanym ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, kawę z pączkiem i dobre towarzystwo. Prowadzi zajęcia z fotografii w Domu Kultury LSM w Lublinie. Urodził się i mieszka w Lublinie. Prezentował już swoje zdjęcia na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Andrzej Samborski – jest twórcą krótkich form literackich, śpiewającym poetą, tworzącym
teksty własnych piosenek oraz tłumaczem poezji. Zdobywca, m.in., III miejsca w turnieju jednego wiersza podczas XXIX Warszawskiej Jesieni Poezji, I miejsca na VI Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie. Autor zbiorów krótkich form: „To się śpiewa, to się tańczy”, „Na śmiech i życie”.