fbpx

Akcja #CityWillWait z nagrodą Bessie Awards

30 kwietnia 2021
700 Wyświetleń

Akcja #CityWillWait, w której uczestniczyło Miasto Lublin, otrzymała nagrodę Bessie Awards w kategorii „Współpraca roku”. Nagroda jest wyrazem uznania dla wysiłków Lublina i 12 miast, w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom pandemii w turystyce.

– Podejmując wspólne działania pod tym samym hasłem i jednakową identyfikacją wizualną pokazaliśmy, że zgodne działania dużych miast w ramach jednego celu mogą przynieść nadspodziewanie dobre efekty. Otrzymana nagroda to docenienie harmonijnej współpracy, którą dla dla dobra całej branży turystycznej potrafiły nawiązać ze sobą miasta, które na co dzień konkurują między sobą o uwagę turysty – mówi Beata Stepaniuk Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Kampania #CityWillWait powstała w odpowiedzi na zagrożenie epidemiczne Covid-19 i była przykładem wzorcowej współpracy pomiędzy trzynastoma polskimi miastami. Inicjatywę zapoczątkowała Gdańska Organizacja Turystyczna. Pierwszymi partnerami projektu zostały 3 organizacje turystyczne z Poznania, Łodzi oraz Warszawy, a następnie do akcji dołączył Lublin i kolejno 8 miast: Toruń, Olsztyn, Kielce, Sopot, Opole, Kraków, Szczecin, Gdynia. #CityWillWait była pierwszą tego typu kampanią oraz największą akcją w historii krajowego marketingu turystycznego, której celem było podtrzymanie zainteresowania turystyką miejską w okresie pierwszego, najgłębszego lockdownu spowodowanego pandemią Covid-19 oraz wsparcie lokalnej branży turystycznej. Akcja #CityWillWait uzyskała szeroki zasięg zarówno w Polsce, jak i na świecie, była promowana przez Zagraniczne Ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej. To już kolejne z wyróżnień przyznanych #CityWillWait – akcja została doceniona również w Konkursie dobrych praktyk w kategorii „Kultura i turystyka” Kongresu Współpracy Transgranicznej Lublin 2020.

Akcja #CityWillWait w kategorii „Współpraca roku” rywalizowała z programem sadzenia drzew organizacji turystycznej Nowej Zelandii oraz projektem wirtualnych press-tourów z Estonii. Jednak to właśnie akcja polskich miast zyskała największe uznanie w oczach podróżniczek. W imieniu współpracujących miast nagrodę przyjęła Gdańska Organizacja Turystyczna.

Bessie Awards to prestiżowa nagroda przyznawana przez organizację Wanderful. Nagroda ma na celu wyróżnienie szczególnie aktywnych podróżniczek, influencerek i organizacji turystycznych oraz ich inicjatyw, które przyczyniają się do rozwoju turystyki. Nazwa nagrody upamiętnia Bessie Coleman – pierwszą kobietę pochodzenia afroamerykańskiego, która otrzymała licencję pilota.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz