fbpx

“Akwarele i rysunek” w Galerii OKNA

7 lutego 2023
475 Wyświetleń

Ewelina Maliborska-Patkowska to młoda artystka specjalizująca się w technice akwareli. Nie od razu jednak wybrała sztuki plastyczne. Ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w dwóch specjalnościach: architektura krajobrazu oraz architektura i urbanistyka.

Początkowo łączyła pracę architekta ze swoją pasją malarską. Z czasem pasja ta stała się wykonywanym zawodem. Oprócz pracy artystycznej Ewelina Maliborska-Patkowska prowadzi także szkołę rysunku i malarstwa ART-DESK, która cieszy się dużą popularnością (www.art-desk.pl). Zajęcia skierowane są zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Od 2018 roku należy do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich i nieformalnej grupy artystycznej związanej z Lubelszczyzną, tzw. Grupy Lubelskiej. Bierze udział w konkursach oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą.

Wernisaż wystawy “Akwarele i rysunek” w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbędzie się 17 lutego 2023, o godz. 17.00. Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

foto Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Zostaw komentarz