fbpx

Antoni Norbert Patek – zegarmistrz z powołania

27 maja 2023
418 Wyświetleń

W ramach obchodów 211 rocznicy urodzin Antoniego Norberta Patka – urodzonego w Piaskach Szlacheckich koło Lublina polskiego patrioty, powstańca listopadowego i działacza Wielkiej Emigracji, Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie organizuje w dniach 16-17 czerwca 2023 r. wydarzenie PASSION FOR WATCHES – ANTONI N. PATEK.

Organizatorzy planują, że dwudniowe wydarzenie będzie pierwszym z cyklicznych, corocznych spotkań społeczno – edukacyjnych dla dzieci, młodzieży szkół średnich i wyższych oraz wszystkich interesujących się historią, kulturą i sztuką związaną z zegarmistrzostwem.

Wydarzenie poświęcone będzie tematyce szeroko pojętej sztuki zegarmistrzowskiej, naukowego pojęcia czasu oraz historycznym i współczesnym przyrządom służącym do jego pomiaru.

W programie wydarzenia:

  • zegarmistrzowskie warsztaty tematyczne
  • wystawy zegarów i zegarków
  • spotkania z aktywnymi zawodowo zegarmistrzami i kolekcjonerami
  • spotkania z autorami książek
  • wykłady naukowe

Antoni Patek, urodzonego w województwie lubelskim, był pionierem wytwarzania zegarków na skalę przemysłową i twórcy firmy Patek Philippe & Co. Produkowała ona jedne z najbardziej cenionych, ekskluzywnych i najdroższych zegarków na świecie. Antoni Patek jest przykładem postawy przedsiębiorczej i działania prowadzącego do sukcesu dzięki wytrwałej pracy i zamiłowaniu do rzeczy pięknych.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Rejestracja i program na stronie www.passionforwatches.pl

Zostaw komentarz