fbpx

Artyści na lubelskim osiedlu

23 maja 2022
584 Wyświetleń

26 maja 2022, o godz. 18.00 odbędzie się otwarcie wystawy Michała Fronka Atlas Post Botanicum oraz spacer dźwiękowy „Niezrealizowany dach paraboliczny” Hansena Roberta Curgenvena. Wydarzenie składać się będzie z dwóch odsłon, które łączy jedno miejsce: Teatr Formy Otwartej Oskara Hansena na osiedlu Juliusza Słowackiego w Lublinie. Organizatorem są Warsztaty Kultury w Lublinie. Wystawa będzie czynna do 3 lipca b.r.

Michał Fronk w swoim projekcie wizualnym wykorzystuje ideę atlasu, traktując ją zarówno z humorem jak i wyrafinowaniem artystycznym. Tradycyjne narzędzie katalogowania i opisywania zjawisk w świecie wykorzystane tym razem zostało do inwentaryzacji niewielkiego kawałka osiedla, miejsca zaanektowanego, jak się zdaje, przez „niesubordynowaną” młodzież i niekontrolowaną naturę. Bada hansenowski projekt, by na koniec stworzyć plansze do gry, do udziału w której zaprasza widzów.

Pracy Michała Fronka będzie towarzyszyć dźwiękowy projekt autorstwa australijskiego artysty, Roberta Curgenvena, którego działania z dźwiękiem i przestrzenią prezentowane są w całej Europie i poza nią. Spacer dźwiękowy będzie dostępny dla publiczności za pomocą aplikacji Echoes, w związku z czym prosimy o niezapomnienie smartfonów i słuchawek.

Więcej: warsztatykultury.pl/wydarzenia/otwarcie-wystawy-michala-fronka-atlas-post-botanicum/

Zostaw komentarz