fbpx

Artystyczna reakcja na kryzys klimatyczny

29 czerwca 2021
433 Wyświetleń

W czwartek, 1 lipca 2021 r., o godz. 18.00, w Warsztatach Kultury, ul. Grodzka 7, będzie można wysłuchać wykładu Aleksandry Skrabek pt. “Odpowiedź na kryzys klimatyczny w polskiej sztuce współczesnej”. Prelekcja odbędzie się w ramach cyklu “Sztuka/Miasto/Natura”, który ma skłaniać do innego spojrzenia na zieloną przestrzeń miasta, jej funkcje, potrzeby i cele.

Zaprezentuję sylwetki artystów i artystek, którzy korzystają z kulturowych form przekazu, by wstawić się za światem natury. Bardzo często odnoszą się do koegzystencji procesów ekonomicznych z naturalnymi, inspirują się przestrzenią, w obrębie której jeden gatunek zdominował pozostałe. Niestety w tym zestawieniu przyroda często zostaje bezpowrotnie zniszczona.

Aleksandra Skrabek jest historyczką sztuki, kuratorką wystaw, koordynatorką konferencji naukowych oraz wykładów poświęconych sztuce współczesnej. Jej zainteresowania koncentrują się na problemie korespondencji sztuk, a także na związkach między sztuką i nauką.

Zdjęcie wstępne: fragment wystawy “3256 drzew” Ludomira Franczaka i Aleksandry Skrabek, Galeria Labirynt, Lublin 2019, foto autorka.

(ann)

Zostaw komentarz