fbpx

Ballads and Other Songs Made in #jazzUMCS

13 stycznia 2020
1 102 Wyświetleń

22 stycznia 2020 w Lublinie odbędzie się kolejny koncert Ballads and Other Songs Made in #jazzUMCS w wykonaniu studentów kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS. 

Młodzi wokaliści i instrumentaliści zaprezentują program złożony z utworów raczej spokojnych i stonowanych. Stylistyka opracowań jest trudna do zdefiniowania, będzie można znaleźć w nich elementy zarówno jazzu jak i współczesnej muzyki pop. 

W tegorocznej edycji Made in #jazzUMCS wykonawcy szczególnie koncentrują się na melodyce i wynikającej z niej ekspresji. Zamiarem artystów jest oddanie głębi wyrazowej oraz liryki zawartej w prezentowanych utworach. Refleksja i zaduma interpretacji jest swego rodzaju komentarzem do otaczającej nas głośniej rzeczywistości. Podobnie jak w poprzednich koncertach Made in #jazzUMCS, teraz również, będzie to muzyka odzwierciedlająca osobowości wykonawców. 

W programie znajdą się utwory polskie i amerykańskie. Będzie między innymi Sound of Silence Paula Simona, Every Breath You Take Stinga, Ja nie chcę spać Komedy, Lubię wracać tam gdzie byłem Zbigniewa Wodeckiego czy Powrócisz tu z repertuaru Ireny Santor. Nie zabraknie także Witchi-Tai-To Jima Peppera, które stało się już niemal hymnem koncertów studentów kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. 

Od pięciu lat, nad akademickimi koncertami opatrzonymi sygnaturą Made in #jazzUMCS, opiekę artystyczną sprawuje dr hab. Mariusz Bogdanowicz, prof. UMCS.

 

 

Instrumentaliści:

Wiola Jakubiec – viol

Zuzanna Kosek – viol

Michał Orkiszewski – viol

Karol Kozak – acc

Szymon Chołomiej – acc

George Erdeli – p, kb

Mateusz Głowala – g

Jan Jasiński – g

Kamil Kędra – g

Jan Rabiega – b

Maksim Shilikov – b

Adam Lipiński – dr, perc

Marcin Niedźwiedź – dr, perc

Ignacy Rudnicki – dr, perc

 

Wokaliści:

Michalina Lipińska

Zosia Neckar

Alicja Ruszczak

Magda Szlęzak

Jan Jasiński

Łukasz Kukiełka

Anna Karp

Valeryia Damashenka

Katharine Petcheneva 

Natalia Vyspinska 

 

Wydarzenie będzie miało miejsce w Inkubatorze Medialno-Artystycznym ACK Chatka Żaka

Lublin, Radziszewskiego 16 , Początek o godz. 19:00, wstęp wolny.

 

Zostaw komentarz