fbpx

Benefis Janusza Malinowskiego

29 stycznia 2020
1 543 Wyświetleń

Z okazji 50-lecia twórczości literackiej, w Domu Kultury LSM odbył się uroczysty wieczór, którego bohaterem był  Janusz Malinowski. To nietuzinkowa postać. znana również pod pseudonimami Halifax, Jan Matacz, John Malesky czyli popularny publicysta, pisarz i wydawca. Janusz Malinowski urodził się w Warszawie w 1950 roku. W latach 60 przeprowadził się do Lublina, gdzie ukończył II LO im. Jana Zamoyskiego a następnie studia inżynierskie i dziennikarskie. Zadebiutował jako poeta w „Kulturze i życiu”, był dziennikarzem Tygodnika „Politechnika”, „Sztandaru Ludu”, „Tygodnika Chełmskiego”, „Dziennika Lubelskiego i „Dziennika Wschodniego”. Od prawie 20 lat jest niezależnym publicystą – autorem kilkuset felietonów i reportaży. Wychodząc znacznie poza dziennikarstwo zajmuje się literaturą, czego rezultatem są liczne opowiadania i powieści sensacyjne. Szczególnie mu bliska jest eseistyka i felietonistyka, czego świadectwem są teksty publikowane w sieci.

Janusz Malinowski w  swojej karierze był również radnym Rady Miasta Lublin oraz posłem do Sejmu RP. Jako wielbiciel filmu „Stawka większa niż życie” dał życie najkrótszej ulicy w Lublinie imienia Hansa Klossa, którą mieści się wzdłuż ogrodzenia otaczającego posesję, na której znajduje się jego dom.

Tak jak niezwykłe było i jest życie Redaktora, również i jubileuszowy wieczór był niecodzienny. Wraz z licznie przybyłymi przyjaciółmi i znajomymi wzięliśmy udział w spektaklu słowno – muzycznym, który uświetnili swoją obecnością m.in. Krystyna Szydłowska – zwyciężczyni “Voice of seniors”, zespół “Szalom Chełm”, aktor Marek Fabian, członek grupy VOX Dariusz Tokarzewski, songman Jerzy Wiencek oraz dziennikarka Ewa Dziadosz, Nad wszystkim czuwała nieoceniona Alicja Lejcyk-Kamińska – choreograf, konferansjer i dziennikarka radiowa. Były tort, kwiaty, odśpiewano sto lat. My również dołączamy się do życzeń.

 

 

 

 

Zostaw komentarz