fbpx

Bez wychodzenia z domu | Warsztaty Kultury online

4 maja 2021
546 Wyświetleń

Już wkrótce rozpocznie się sezon festiwalowy i będzie można wspólnie bawić się na plenerowych festiwalach. Jednak jeszcze na najbliższy tydzień Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na kilka wydarzeń w wersji online.

Magiczna Latarnia online! Krótkometrażówki dla młodych kinomanów

Magiczna Latarnia zaprasza na cotygodniowe zabawne i edukacyjne spotkania dla najmłodszych kinomanów. W każdą środę mogą odkrywać nowy odcinek filmowego bloku komiksowego dla całej rodziny. Wracają komiksy autorstwa Noyau, ilustratora, którego niektóre dzieci już znają, bo projektuje komiksowe broszurki dla klubu Magicznej Latarni. W każdą środę ponownie będzie opowiadał nam o przygodach Karoliny i Janka, którzy bawią się kinem.
Termin: środy godz. 19.00
Miejsce: Facebook Warsztaty Kultury
Dla kogo: dla całej rodziny


KOBIETY ǀ Śpiewam, więc jestem

Wiejskie kobiety: śpiewaczki, tkaczki, hafciarki, kucharki, przewodniczki obrzędów. Matki, gospodynie, znachorki, położne. A także instrumentalistki, organistki, wykonawczynie przedmiotów użytkowych i ozdobnych. Inicjatorki wielkich zmian obyczajowych i społecznych w swoim środowisku, spełniające posługi wokół życia i śmierci osób bliskich i obcych. Warsztaty Kultury zapraszają na cykl spotkań z Ewą Grochowską, zatytułowany „Kobiety”.
Termin: 5 maja, godz. 19.00. /spotkania będą się ukazywać w co drugą środę/
Miejsce: FacebookJarmarku Jagiellońskiego


Joga online

Jeśli potrzebujesz relaksu, wzmocnienia mięśni, lepszego oddechu – wstąp na jogę. Internetowa lekcja jogi daje swobodę i komfort, bo praktykujesz we własnej przestrzeni oraz w dowolnym stroju, na macie lub na dywanie. Stopień zaawansowania w jodze nie ma znaczenia, zajęcia są dedykowane również osobom początkującym. Każda pozycja jogi będzie dokładnie omówiona, a sesje będą prowadzone w formie dostępnej dla każdego, kto chce poruszyć swoje ciało poprzez ruch połączony z oddechem. Joga poprawia zdolność koncentracji, rozwija świadomość ciała, uczy jak radzić sobie ze stresem.
Termin: od 17 maja w poniedziałki i czwartki /10 spotkań po 60 minut/, godz. 18.00
Miejsce: platforma ZOOM
Zapisy: Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz online.

Źródło: Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz