fbpx

Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych [online]

12 listopada 2020
550 Wyświetleń

Centrum Promocji UMCS zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnych zajęciach online ze studentami zagranicznymi UMCS. Inicjatywa stanowi doskonałą okazję do polepszenia umiejętności językowych oraz poznania innych kultur – bez wychodzenia z domu.

Zajęcia z osobami, które na co dzień biegle posługują się językiem angielskim, to możliwość przetestowania i udoskonalenia swoich kompetencji językowych. W trudnym czasie pandemii jest to także okazja do poznania nowych miejsc lub osób, czego tak często młodym ludziom ostatnio brakuje. To również szansa na wprowadzenie nowości do codziennych lekcji zdalnych.

Prowadzącymi zajęcia są zagraniczni studenci UMCS pochodzący niemal z całego świata: Afryki, Ameryki Południowej, Azji oraz Europy. Dla uczniów przygotowali prezentacje o swoich krajach, ich historii, kulturze i innych ciekawych kwestiach. Dodatkowo studenci proponują również uczniom lekcje języka angielskiego na dowolny temat wybrany wraz z nauczycielem.

Oferta, w pierwszej kolejności, skierowana jest do uczniów Szkół Partnerskich UMCS. Nasza Uczelnia od 2008 roku realizuje autorski program współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, w ramach którego oferuje opiekę merytoryczną, organizacyjną oraz możliwość udziału uczniów i nauczycieli w pokazach, warsztatach czy spotkaniach naukowych. Umowy o współpracy z UMCS dotychczas podpisało ponad 80 szkół ponadpodstawowych z Polski i zagranicy.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, dostosowując się do nowych warunków, zdecydowaliśmy się na zmianę formuły dodatkowych zajęć skierowanych dla uczniów i przeniesienie ich w przestrzeń wirtualną. Uczniowie zainteresowani udziałem w darmowych lekcjach języka angielskiego proszeni są o zgłaszanie się do p. Kingi Parchety z Biura Promocji UMCS: 81 537 57 64, kinga.parcheta@poczta.umcs.lublin.pl.

Nie przewidujemy terminu zakończenia zapisów, w przypadku dużego zainteresowania jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę zajęć tak, aby każdy zainteresowany mógł z nich skorzystać. Terminarz lekcji z języka angielskiego oraz godziny zajęć ustalane będą indywidualnie z lektorem. 

Zachęcamy pozostałe szkoły, które dotychczas nie dołączyły do Programu Szkół Partnerskich UMCS, do kontaktu i nawiązania współpracy z naszym Uniwersytetem.

Źródło: Rzecznik Prasowy UMCS

Foto: Ben Mullins/ Unsplash

Zostaw komentarz