fbpx

BITWA O LITERATURĘ. ŚWIECIE NASZ! SPOTKANIE ONLINE Z WOJCIECHEM JAGIELSKIM

26 stycznia 2021
475 Wyświetleń

Dzisiaj, 26.01.2021 r., o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie online z Wojciechem Jagielskim. Transmisja dostępna będzie na stronie teatrstary.eu (zakładka „NA ŻYWO”) oraz na profilu Facebook teatru.

Wojciech Jagielskin od kilku dekad uważnie przygląda się światu – jako reporter, pisarz, felietonista. Był korespondentem wojennym, naocznym świadkiem ważnych zmian politycznych, rozmawiał z dowódcami, przywódcami i tymi, których życie – w wyniku zbrojnych konfliktów – uległo całkowitej zmianie. Dziś, gdy po latach spędzonych na froncie, w bombardowanych miastach, wśród partyzantów w górach Afganistanu czy afrykańskiej dżungli, prowadzi mocno stacjonarny tryb życia, nadal wyjaśnia zagadki i najciekawsze zjawiska współczesności.

Niedawno ukazał się zbiór jego tekstów publikowanych na łamach “Tygodnika Powszechnego”: “Strona świata. Reporter o świecie, który gwałtownie się zmienia”. O tym, co przyniósł nam rok 2020, a co może przynieść 2021, o wydarzeniach, które być może nie trafiają na pierwsze strony gazet, ale mogą mieć realny wpływ na przyszłość globu i o ciekawości tego, co odległe, Michał Nogaś porozmawia 26 stycznia w ramach “Bitwy o literaturę” z Wojciechem Jagielskim, autorem – między innymi – “Modlitwy o deszcz”, “Nocnych wędrowców”, “Wypalania traw” czy “Wszystkich wojen Lary”. 

Wojciech Jagielski – Dziennikarz, reporter, pisarz, współpracujący z PAP 1986-91, Gazetą Wyborczą 1991-2012, PAP 2012-2017. Obecnie związany z Tygodnikiem Powszechnym. Jako dziennikarz specjalizuje się w problematyce Afryki, Kaukazu, Azji Środkowej i Południowej. Laureat wielu nagród dziennikarskich i literackich.

Bitwa o literaturę. Świecie nasz!
gość: Wojciech Jagielski
prowadzenie: Michał Nogaś
26.01.2021 (wtorek), godz. 18.00
Spotkanie bez udziału publiczności.

Spotkanie tłumaczone będzie na polski język migowy.

Źródło: Teatr Stary w Lublinie

Zostaw komentarz