fbpx

„Bogowie” – Triumfator festiwalu Gdyni przedpremierowo w Kocham Kino w Multikinie

6 października 2014
Komentarze wyłączone
651 Wyświetleń

 

KochamKino-pazdziernik-Bogowie_OgolnyTen film ma scenariusz, dialogi i pełnokrwistego bohatera – ironizowali niektórzy krytycy wskazując na to, czym film Łukasza Palkowskiego różni się od innych rodzimych produkcji. W ramach Kocham Kino w Multikinie tym razem zapraszamy na „Bogów” – kapitalną opowieść o prof. Zbigniewie Relidze i pierwszym w Polsce przeszczepie serca. Przedpremierowe pokazy już 8 i 9 października. 

Religę poznajemy w Warszawie. Jest tzw. młodym gniewnym, który po powrocie ze Stanów Zjednoczonych prze do przodu, budząc niechęć konserwatywnej frakcji kardiologów – pracujących rutynowo, obawiających się zmian, a nawet zabobonnych. W filmie obserwujemy jego drogę do pierwszego w Polsce przeszczepu serca i powiedzieć, że nie była to droga usłana różami jest przesadnym eufemizmem.

Łukaszowi Palkowskiemu („Rezerwat”, „39 i pół”) udało się pokazać barwną postać na tle dziejowych przemian, zaś sama historia człowieka, self-made mana pełną gębą, jest poruszająca, trzymająca w napięciu oraz jak na polskie warunki wspaniale opowiedziana. Film zdobył najważniejsze nagrody: Złote Lwy, na wrześniowym Festiwalu w Gdyni  – m. in. za główną rolę Tomasza Kota, dla najlepszego filmu i za najlepszy scenariusz.

Mamy dla Państwa do rozlosowania podwójne bilety na przedpremierowy pokaz 9 października o 19.00 w Multikinie w Galerii Olimp. Aby dostać bilety należy wysłać e-mail ze swoimi danymi w tytule wpisując: Bogowie.

 

Komenatrze zostały zablokowane